Kasno buđenje kragujevačkih zonaša

Ekipa Slavije nije uspela da na svom terenu savlada Kraljevčane i zadrži mesto u gornjem delu tabele

U 29. kolu Zone „Morava“ Sušica i Arsenal zabeležili su pobede na gostovanjima u Mrčajevcima (3:2) i Zvečanu (2:0), a Slavija je u finišu utakmice sa kraljevačkom Slogom u Bresnici primila tri gola izgubila sa ubedljivih 1:4.

I pored pobede i osvajanja bodova u gostima, kragujevački zonaši nisu rešili pitanje opstanka, pa će se poslednje kolo doneti odluku ko će u niži rang takmičenja. Slavija je još ranije obezbedila učešće u Zoni „Morava“ i naredne sezone, pa je juče odigrala utakmicu sa bivšim prvoligašem Slogom iz Kraljeva mnogo opuštenije nego što se očekivalo, što je rezultovalo porazom na oproštaju od navijača na svom terenu.

Gosti iz Kraljeva došli su u Kragujevac rasterećeni i dobro počeli utakmicu koja nije imala neki veći takmičarski značaj, osim prestiža na tabeli. Pogotkom Ignjatovića u 24. minutu Kraljevčani su došli u vođstvo i nagovestili da će se boriti za pobedu, kako bi nadoknadili olako izgubljene bodove na nekim prethodnim utakmicama. Samo tri minuta kasnije Slavija je uspela da izjednači preko Anđelkovića i vrati se u igru.

Očekivalo se da će Bresničani uspeti da na poslednjoj utakmici pred svojim navijačima zabeleže pobedu i proslave opstanak u ligi. Međutim, propustili su nekoliko šansi da to i ostvare, što im se osvetilo u finišu utaimice, kada su za nepunih pet minuta primili tri gola preko raspoženog strelca Sloge Filipovića i pognute glave napustili igralište u Bresnici.

Zbog toga su sa osmog mesta (33 boda) pali za jednu stepenicu niže na tabeli i zamenili mesta sa Kraljevčanima.

U poslednjem kolu Slavija je gost Karađorđa u Ribnici kod Kraljeva i još ima šanse da zadrži mesto u zlatnoj sredini tabele, što bi predstavljalo uspeh za ekipu trenera Vladice Radovanovića u jakoj konkurenciji sa bivšim srpskoligašima Tutinom, koji se vraća u viši rang, zatim Takovom, Banetom iz Raške, Slobodom iz Čačka i Slogom iz Kraljeva.

Preostala dva kragujevačka zonaša, Arsenal i Sušica, koji su u jesenjoj polusezoni neplanirano izgubili mnogo bodova, rasplet na tabeli očekuju u poslednjem kolu.

Sušica, koja je imala veliki bodovni zaostatak na tabeli i „fenjeraš“ skoro cele sezone, u finišu prvenstva zabeležila je nekoliko pobeda i prišla Ovčaru, Miokovcima i Arsenalu na samo bod-dva, ali je zadržala poslednje mesto. Sušičani su juče u Mrčajevcima osvojili važne bodove zahvaljujući golovima Mujezinovića u prvom, Krstića u petom i Nikolića u 80. minutu, dok su pogotke za domaćina postigli Ljubičić u 42. i Lakušić u 88. minutu.

Jasmin Mujezinović postigao vodeći gol za Sušicu u Mrčajevcima

Arsenal je iznenadio Trepču na gostovanju u Zvečanu na Kosovu i pobedio sa 2:0 golovima u drugom delu utakmice. Strelci za Palilulce bili su Milutinović u 69. i Otović u 84. minutu.

Fudbaleri Arsenala sa trenerom Buzićem očekuju povoljne rezultate poslednjeg kola i opstanak u Zoni „Morava“

U poslednjem kolu Sušica dočekuje drugoplasiranu ekipu Radničkog iz Kovača kod Kraljeva i ima težak zadatak da pobedi, što joj može omogućiti da na tabeli ustupi „fenjer“ Arsenalu koji je slobodan, Ovčaru iz Mrakovice ili Miokovcima, i spasi se direktnog ispadanja iz Zone „Morava“.

Kako sada izgleda stanje na tabeli, najugroženiji je Arsenal, i pored pobede u Zvečanu. U poslednjem kolu Ovčar dočekuje Trepču, a Miokovci gostuju Slogi u Kraljevu, pa su moguća i iznenađenja, jer je Arsenal slobodan. Zbog toga se odluka očekuje narednog vikenda.