“Kanarinci“ iznenadili, Radnički bez osmine finala

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog ispali su već na početku ovosezonskog takmičenja u Kupu Srbije pošto su u Novom Sadu izgubili od istoimene ekipe rezultatom 1:0.

Strelac jedinog gola na meču bio je Stančetić u 44. minutu. Kragujevčani su pred kraj utakmice imali dvojicu igrača više na terenu, zbog isključenja fudbalera domaćih, ali kombinovani sastav Radničkog nije uspeo da to iskoristi na pravi način.

Radnički će u subotu odigrati prvenstveni meč sa subotičkim Spartakom, koji će zbog nereda na prethodnoj utakmici sa Crvenom zvezdom odigrati se bez prisustva publike.

NOVI SAD
Stadion: Detelinara.
Gledalaca: 400.
Glavni sudija: Milan Karadžić (Beograd).
Pomoćnici: Goran Miletić (Mladenovac), Uroš Stojković (Beograd).
Žuti kartoni: Mijić, Balabanović, Mićan, Maksimović, Bogunović (Novi Sad), Fejsa, Tintor, Svojić (Radnički 1923). Crveni kartoni: Maksimović  u 86. i Balabanović u 90. minutu (Novi Sad).
Strelac: 1:0 Stančetić u 45. minutu.

NOVI SAD: Ristić, Mijić, Babić, Čobanov, Božičić, Stančetić, Balabanović, Mišan, Maksimović, Reksa, Bogunović. Trener: Bogdan Korak.

RADNIČKI 1923: Knežević, Fejsa, Otašević, Tintor, Varjačić, Petronijević (od 73. Đuričković), Svojić, Milošković, Pejčić (od 61. Simović), Zoranović (od 50. Spalević), Sikimić. Trener: Slavenko Kuzeljević.