Kabel ponovo bolji od Radničkog

U jednoj od najslabijih partija na “Čika Dači” ove sezone, fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su od novosadskog Kabela u 17. kolu Prve lige Srbije – 0:1 (0:1). Jednu tvrdu, takmičarsku utakmicu odlučio je detalj iz 33. minuta, kada je tamnoputi Nebo zatresao mrežu Kragujevčana.

Fudbaleri Kabela odneli su sva tri boda sa „Čika Dače“

“Crveni” su, nažalost, pokazali da još uvek nisu pronašli izlaz iz tamnog vilajeta. Pobeda nad Grafičarem predstavljala je samo kratkotrajni bljesak, nakon čega je došao povratak u sumornu realnost. Porazi protiv Radničkog u Pirotu i danas protiv Kabela vratili su kragujevački tim u opasnu zonu, daleko od gornjeg doma.

Treba reći da je Radnički danas nastupio bez Aleksandra Varjačića, koji je pauzirao zbog parnih kartona, dok se na poslednjem treningu uoči današnje utakmice povredio mladi Đorđe Maksimović. Dobra vest je da su se u ekipu vratili oporavljeni Stevan Kovačević i Nemanja Zdravković, ali ni njih dvojica nisu uspeli da pomognu svom timu da dođe do pozitivnog ishoda u duelu sa Novosađanima.

Fudbaleri Radničkog 1923 pružili su još jednu slabu partiju i razočarali svoje pristalice

Ekipa Kabela, koja je na startu sezone dobila Radnički sa 3:2, ušla je u ovu utakmicu otvorenog garda i sa dva igrača u samom špicu napada. Jasno je da su se Novosađani potajno nadali da mogu iznenaditi Kragujevčane, u čemu su na kraju uspeli.

Prvo poluvreme nije donelo previše uzbuđenja. “Crveni” su delovali prilično bezopasno i bezidejno u ovoj fazi utakmice, a vredna pomena bila je samo poluprilika u kojoj se našao Slađan Nikodijević, kada je sa nekih jedanaest metara glavom šutirao van okvira gola.

Sa druge strane, gosti su pre vodećeg pogotka stvorili dve dobre šanse, prvu u 18. minutu kada je dobar udarac Jovanića sa ivice šesnaesterca Raičević uspeo da skrene u korner, a drugu u 30. minutu kada je posle dobrog centaršuta Pantelića, Nebo propustio da loptu glavom smesti u mrežu.

Ipak, mladi Nigerijac bio je znatno uspešniji u 33. minutu, kada je posle centaršuta Govedarice utrčao u kazneni prostor Kragujevčana i sa ivice peterca loptu glavom zakucao u mrežu.

Nigerijac Nebo postigao je jedini gol na današnjoj utakmici

Bio je to logičan epilog slabe igre Kragujevčana u prvom delu susreta, pa je trener Darko Vojvodić već na startu drugog poluvremena reagovao uvođenjem još dva igrača ofanzivnih karakteristika, Velimira Popovića i Ognjena Ilića.

Ipak, ni to nije donelo željeni boljitak. Pokušavali su “crveni” preskakanjem sredine terena i dugim loptama na dva visoka centarfora da što pre dođu do šanse, ali je odbrana gostiju znalački odolevala.

Jedna od opasnijih situacija pred golom Novosađana viđena je u 51. minutu. Posle kornera Kovačevića i karambola u kaznenom prostoru gostiju, lopta je došla do Todorovića, koji je sa ruba šesnaesterca ciljao pravo u golmana Kabela Vukliša.

Jedna od situacija pred golom Novosađana iz drugog poluvremena

U 68. minutu iznenadna šansa ukazala se Nikodijeviću posle dobijenog duela sa protivničkim štoperom, ali je Vukliš dobro reagovao. Nedugo zatim pokušao je i Ognjen Ilić glavom, međutim, nije bio precizan.

Poskočili su navijači Radničkog u 84. minutu posle sjajnog udarca Stefana Grbovića sa skoro trideset metara. Lopta je išla pravo pod prečku, ali je još jednom iskusni Vukliš iskazao svoje golmanske kvalitete.

Treba reći da su se Novosađani u drugom poluvremenu više fokusirali na defanzivu i kontranapade, uz težnju da ukradu svaki sekund vremena. I pored takve oprezne igre, u finišu susreta propustili su dve-tri kolosalne prilike da pobedu učine ubedljivijom.

Najpre se Dražić našao u šansi, a zatim je Pantelić u šprintu prošao dvojicu fudbalera Radničkog i izbio sam pred Raičevića, ali je u ključnom trenutku šutirao pored gola.

Mladi Đorđe Pantelić propustio je kolosalnu priliku da udvostruči prednost svog tima u završnici utakmice

U 87. minutu Kojičić je umalo iznenadio svog golmana, dok je na drugoj strani nesporazum Zdravkovića i Grbovića propustio da kazni Dražić.

U sudijskoj nadoknadi vremena gosti nisu iskoristili još dve solidne prilike da dođu do drugog gola, tako da je na kraju ostao aktivan rezultat iz 33. minuta.

RADNIČKI 1923 – KABEL 0:1 (0:1)

Stadion:
“Čika Dača”
Gledalaca: 500
Sudija: Dejan Trifković (Beograd)
Pomoćnici: Goran Božović (Beograd), Miodrag Zdravković (Ražanj)
Strelac: Nebo u 33. minutu za Kabel
Žuti kartoni: Todorović, Petrović, Ilić (Radnički 1923), Srbijanac, Kojičić, Dražić (Kabel)

RADNIČKI 1923: Raičević, Grbović, Mijatović, Petrović, Filipović (od 46. Ilić), Zdravković, Vidović, Kovačević, Ivančević (od 46. V. Popović), Todorović (od 64. Milenković), Nikodijević.

KABEL: Vukliš, Petrić, Srbijanac, Kojičić, Kočović, Govedarica, Petrović, Pantelić, Karać (od 71. Ilić), Nebo (od 80. Vladić), Jovanić (od 62. Dražić).

Radnički 1923 je posle ovog poraza pao na 14. mesto sa 19 osvojenih bodova.

Narednog vikenda Kragujevčane očekuje gostovanje ekipi Dinama u Vranju.

MINUT ĆUTANJA ZA DRAŽU MATIĆA

Pred sam početak današnje utakmice na “Čika Dači”, minutom ćutanja odata je pošta Draži Matiću, nekadašnjem fudbaleru i funkcioneru kragujevačkog kluba.

Matić je bio deo one generacije Radničkog, koja je početkom sedamdesetih godina igrala u Prvoj ligi SFRJ.

Osim Radničkog, Matić je u svojoj fudbalskoj karijeri nastupao i za čačanski Borac, Dinamo iz Zagreba i nemački Frajburg.