Juniorke u drugoj fazi EP

U trećem kolu D grupe Evropskog prvenstva za košarkašice do 18 godina naše devojke su pobedom nad Slovenkama 66-56 obezbedile prolazak u drugu fazu takmičenja.

Naše mlade košarkašice, nakon iznenadjujućeg poraza od Italije u drugom kolu, su izvojevale pobedu nad ekipom Slovenije, te će od ponedeljka u drugoj fazi u novoformiranoj grupi odmeriti snage sa Hrvatskom, Holandijom i Slovačkom u borbi za četvrtfinale.

Tokom cele utakmice igrale su se jake odbrane na obe strane . Naše devojke su sjajnom igrom u drugoj četvrtini prelomile utakmicu u svoju korist. U drugom poluvremenu su rutinski održavale prednost i obezbedile pobedu i drugo mesto u grupi.

U pobedničkoj ekipi istakle su se Aleksandra Stanačev sa 16 poena, 7 skokova i 5 asistencija, Vučković je dodala 14 poena uz 6 skokova dok je Kovačević ostvarila učinak od 11 poena i 6 skokova. Kod poraženih fantastična je bila Eva Lisec sa 18 pena i 16 skokova (7 u napadu) dok je Gerkes dodala 10 poena i 4 skoka.

Naše devojke u ponedeljak u prvom kolu druge faze igraju protiv reprezentacije Hrvatske. Susret je zakazan za 20.15h.