Još jedna uspešna provera košarkaša Radničkog

Košarkaši Radničkog pobedili su ariljski Klik u sedmoj proveri pred start nove sezone u Drugoj ligi Srbije – 81:74 (22:17,14:19, 26:23, 19:15).

Nakon uzvratnih gostovanja Napretku u Aleksincu i Zlatiboru u Čajetini, puleni Igora Todorovića odigrali su još jedan trening meč u svojoj dvorani. Ovoga puta rival im je bila veoma dobra ekipa Klika, kojoj je prošle sezone za dlaku izmakao plasman u Drugu ligu Srbije.

U jednoj tvrdoj i ne baš atraktivnoj utakmici, presudio je individualni kvalitet igrača kragujevačkog tima, koji su i pored više nego skromnih procenata šuta ipak uspeli da odnesu pobedu.

Dobro je domaći tim krenuo i posle prvih deset minuta stekao prednost od pet poena (22:17).

Međutim, gosti iz Arilja su početkom druge deonice serijom od šest uzastopnih poena preuzeli vođstvo u svoje ruke (22:23). Radnički je u ovom periodu imao dosta problema sa realizacijom napada, mada, ruku na srce, ni košarkaši Klika nisu briljirali u tom segmentu igre, pa se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom (36:36).

Kada su Kragujevčani poveli sa 48:41 početkom treće četvrtine, činilo se da stvari polako dolaze na svoje pravo mesto. Ipak, domaćin nikako nije uspevao da prevede prednost u dvocifrene okvire usled lošeg šuta spolja, pa je Klik nekako održavao rezultatski korak.

Početkom poslednje deonice gosti su dodali gas i još jednom došli do egala (62:62), ali je Radnički zahvaljujući dobrim partiturama Ilića i Jokića odoleo ovom naletu gostiju i vratio sedam poena razlike sa početka treće četvrtine (72:65).

Nisu se gosti predavali, uspeli su još jednom da se približe na dva poena zaostatka (76:74), ali su potom, čini se, sagoreli u želji da dođu do preokreta i isforsirali par šuteva, što kvalitetna ekipa poput Radničkog nije propustila da kazni.

U redovima pobedničkog tima najefikasniji je bio mladi plejmejker Nemanja Stanković sa 17 poena, Katić je ubacio 11, a Živanović i Nedeljković po 10 poena.

Kod gostiju su prednjačili Ratko Arsović sa 18 i Aleksandar Arsović sa 17 poena. Dvocifreni su bili još i Zurnić sa 12 i Smolović sa 10 poena.

KKK RADNIČKI – KLIK 81:74 (22:17, 14:19, 26:23, 19:15)