Još dva seta do finalnog turnira Kupa Srbije

kupsrbije1Odbojkaši Radničkog napravili su prvi korak ka finalnom turniru Kupa Srbije, pošto su sinoć u „Jezeru“ savladali Kosovsku Mitrovicu sa 3:1 (15:25, 25:23, 25:23, 25:19), u prvoj utakmici četvrtfinala 52. Kupa Srbije.

Meč nije dobro počeo po Kragujevčane, koji su izgubili prvi set rezultatom 15:25. Izabranicima Predraga Srećkovića ništa nije polazilo za rukom u ovoj deonici. Napravili su veliki broj grešaka, a gosti su uz izvanredan servis i prijem prilično lako došli do vođstva.

U drugom setu viđena je velika borba. Radnički je zahvaljujući raspoloženom kapitenu Vuloviću poveo sa 12:7, ali su uporni gosti u finišu seta stigli do preokreta i vođstva od 23:21. Tada je Srećković izvadio „džokera iz rukava“, mladog srednjeg blokera Milana Krstića, koji sa dva vezana poena donosi izjednačenje domaćem timu, ali i unosi pometenju u redove gostiju, tako da je do tada nepogrešivi Dautović omogućio Kragujevčanima set loptu, koju oni koriste da dođu do izjednačenja.

Dosta uzbudljiv bio je i treći set, koji su gosti bolje otvorili. Ipak, pri vođstvu Kosovske Mitrovice od 16:14, odbojkaši Radničkog prave seriju od šest uzastopnih poena i dolaze do osetne prednosti u samom finišu (20:16). Ubrzo su domaći stigli i do tri set lopte (24:21), dve je osujetio Dautović, ali je treću u poen pretvorio Čedić.

Da je goste iz Kosovske Mitrovice uzdrmao gubitak trećeg seta, najbolje se videlo na startu treće deonice, kada je Radnički poveo sa 10:4. Međutim, Mitrovčani uspevaju da se konsoliduju, čak dođu i do izjednačenja (14:14), ali su Kragujevčani uzvratili novom serijom od četiri uzastopna poena, na koju gosti ovoga puta nisu imali pravi odgovor.

Čedić je sa 24 poena bio najefikasniji u ekipi Radničkog, a pored njega dvocifren učinak imao je i kapiten Vulović sa 14 poena. U timu iz Kosovske Mitrovice prednjačio je Dautović sa 18 poena, po 14 su postigli Nedeljković i Baco, a 11 je ubeležio Seizović.

Revanš je na programu 26. decembra u Kosovskoj Mitrovici, a Radničkom će za prolaz na finalni turnir biti dovoljno da osvoji dva seta.