Jesenji derbi pripao „golubicama“

U direktnom okršaju za naslov jesenjeg prvaka u Prvoj ženskoj ligi Srbije, fudbalerke Spartaka su na svom terenu savladale kragujevački Radnički 1923 u zaostaloj utakmici 3. kola sa minimalnih 1:0 (0:0). Bio je ovo prvi poraz „đavolica“ u tekućoj sezoni, kojim su prekinule niz od šest uzastopnih trijumfa.

Duel dve najbolje plasirane ekipe na tabeli Prve ženske lige Srbije odlučen je pet minuta pre kraja utakmice, kada je Olivera Arsenin uspela da iskoristi jednu od mnogobrojnih prilika svog tima i postigne gol koji je subotičkom timu obezbedio laskavo zvanje jesenjeg prvaka.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Kragujevčanki, koje nažalost nisu uspele da pronađu adekvatan način da krunišu terensku inicijativu.

U drugih 45 minuta potpuno drugačija slika na terenu. „Golubice“ su zaigrale znatno angažovanije u nastavku i u par navrata ozbiljno ugrozile golmanku kragujevačkog tima Milicu Veličković. Pogađale su domaće u dva navrata i okvir gola Radničkog, da bi tek u samoj završnici susreta uspele da pronađu put do mreže.

Subotičanke će tako prezimeti na prvoj poziciji sa pet bodova prednosti u odnosu na Kragujevčanke, koje su se nakon ovog poraza bodovno izjednačile sa trećeplasiranom Kolubarom. Jasno je da će se do kraja sezone između ove tri ekipe voditi mrtva trka za to jedno mesto koje vodi u viši stepen takmičenja.

Zimska pauza trajaće sve do 5. marta, što znači da će fudbalerke Radničkog 1923 imati sasvim dovoljno vremena da se adekvatno pripreme i po mogućstvu dodatno pojačaju za odlučujući deo sezone.

ŽFK SPARTAK – ŽFK RADNIČKI 1923 1:0 (0:0)