Janković uz zvuk sirene za pobedu Radničkog na „Kantridi“

Vaterpolisti Radničkog došli su na samo korak od plasmana u Regionalnu A1 ligu, pošto su u trećem kolu Lige 6 za prvaka slavili na izuzetno teškom gostovanju riječkom Primorju, rezultatom 10:9, u izuzetno dramatičnoj završnici, pogotkom Filipa Jankovića uz zvuk sirene.

Kragujevčanima će tako u preostala dva kola biti dovoljna jedna pobeda kako bi „overili“ prvo mesto.

Posle početnog „opipavanja“ snaga, Radnički je poveo nakon tri minuta igre, golom Danila Frolova iz kontranapada koji je ujedno bio i jedini u uvodnoj deonici.

Na startu druge četvrtine Nikola Lukić je udvostručio vođstvo sigurnom realizacijom peterca (2:0), ali se domaćin onda probudio i pokazao da će biti „tvrd orah“. Odmah je uzvratio Rakovac, a zatim je precizan bio i Tkač – 2:2.

Međutim, radost „Primorjaša“ kratko je trajala, pošto je Sergej Lobov sa dva vezana gola ponovo vratio Šumadince na „plus dva“ – 4:2.

Sa tom razlikom se i otišlo na odmor, pošto je na novi gol kapitena Rakovca, Francuz Gijom Dino odgovorio u finišu poluvremena – 5:3.

Sredinom trećeg perioda Riječani su vezali tri gola sa igračem više i došli do preokreta (7:6), a zatim su zadržali vođstvo, pa su u odlučujuću deonicu ušli sa golom prednosti – 8:7.

Golman Kragujevčana Lazar Dobožanov ponovo je bio na visokom nivou, ali nije mogao ništa da učini prilikom udarca Tkača, pa su na četiri minuta i 20 sekundi pre kraja domaći prvi put došli do dva gola „viška“ – 9:7.

Međutim, izabranici Uroša Stevanovića nisu se predavali, pa je na drugoj strani stigao ekspresan odgovor Nemanje Stanojevića, a odmah zatim i izjednačujući pogodak Frolova (9:9).

Radnički je potom propustio nekoliko prilika za pobedu i devet sekundi pre kraja domaći su bacili sve karte na sto, poslavši golmana u napad. Međutim, rizik im se nije isplatio, lopta je otišla u gol aut, a vremena je ostalo tek toliko da Filip Janković udarcem preko celog terena pošalje loptu u praznu mrežu, za veliko slavlje gostiju.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Danil Frolov sa tri gola, a dva je dodao Sergej Lobov. Na drugoj strani trostruki strelac bio je kapiten Rakovac, a dvostruki Maroš Tkač.

Naredne subote Radnički gostuje ekipi Vojvodine, a u poslednjem kolu niškom Naisu.

Primorje – Radnički 9:10 (0:1, 3:4, 5:2, 1:3)