Jagodinke opravdale epitet lidera u SBB Jezeru

Rukometašice Radničkog nisu uspele da izađu na kraj sa višestrukim šampionom Srbije i trenutnim liderom ARKUS lige, ekipom Jagodine, koja je slavila na parketu kragujevačkog SBB Jezera, rezultatom 26:17 (10:7).

Dobro su se Kragujevčanke nosile sa daleko iskusnijim rivalom tokom prvih pola sata igre. Rezultat je sve do finiša prvog poluvremena bio u balansu, a onda su Jagodinke podigle tempo igre i stigle do maksimalne prednosti od četiri gola razlike (9:5).

U drugom poluvremenu je vođstvo aktuelnih vicešampionki Srbije već poprimilo ozbiljne razmere, pa je postalo evidentno da će Šumadinke doživeti svoj šesti poraz u sezoni. Na kraju je stručni štab Radničkog bacio u vatru mlađe igračice, koje su svojom borbenošću i energijom uspele da spreče još ubedljiviji poraz kragujevačkog tima.

Kao po običaju, epitet najefikasnije igračice u redovima Radničkog ponela je Teodora Veličković sa 10 pogodaka, dok se u gostujućem sastavu istakla Marija Kojčić sa 8.

Jagodinke su ovom pobedom ostale na maksimalnom bodovnom učinku nakon dvanaest prvenstvenih rundi, dok su Kragujevčanke zadržale peto mesto na tabeli sa 10 osvojenih bodova.

Rukometašice Radničkog u sredu, 1. februara, očekuje susret pretkola Kupa Srbije protiv Crvene zvezde u Beogradu, a potom i gostovanje ekipi Bora u utakmici 13. kola ARKUS lige.

RADNIČKI – JAGODINA 17:26 (7:10)

SBB hala Jezero.
Sudije: Bojan i Ivan Kolavčić.
Sedmerci: Radnički 9 (7), Jagodina 6 (6).
Isključenja: Radnički 8 min, Jagodina 16 min.

RADNIČKI: Pojužina, Veličković 10, Vučićević, Pidro, Inđić, K. Petrović 1, Rašković, Bjelak 2, D. Ranković, T. Petrović 2, Kostić (8 odbrana), Z. Ranković 2, Andrić, Milosavljević.

JAGODINA: Radivojević, Adžić 4, Kojčić 8, Simatović 5, Pejović, Sukur, Gugač 5, Radević 3, Hlogiyk (13 odbrana), Marković, Bojičić 1, Đurašinović, Bogunović, Stojanović, Mitrović.

Igrač utakmice: Petra Hlogyik (Jagodina)