Izostao revanš „crno-belima“

I treći ovosezonski okršaj odbojkaša Radničkog i Partizana pripao je beogradskim „crno-belima“, koji su nakon više od dva sata igre i pet odigranih setova uspeli da savladaju Kragujevčane u utakmici 9. kola BPŠ Superlige Srbije, odigrane pred nešto više od stotinak gledalaca u zemunskoj hali „Master“- 3:2 (23:25, 25:19, 19:25, 25:23, 27:25).

Po već gotovo ustaljenom pravilu, odbojkaši Radničkog i Partizana odigrali su još jedan maratonski meč, prepun rezultatskih turbulencija, koji je odlučen nakon pravog trilera u taj-brejku.

Kragujevčani su na megdan „crno-belima“ došli nakon prilično burne sedmice, u kojoj su ostali bez prvog trenera Dragana Kobiljskog. I pored svih otežavajućih okolnosti, Šumadinci su smogli snage da se više nego dostojno suprotstave velikom rivalu i malo je nedostajalo da mu se osvete za prethodnu eliminaciju iz Kupa Srbije.

Već je prvi set nagovestio da će ovo biti jedan izuzetno uzbudljiv i rezultatski neizvetan meč, u kome će ekipa sa „debljim“ živcima odneti konačan trijumf. Rivali su se neprestano smenjivali u vođstvu tokom čitavog uvodnog seta, a na kraju su više koncentracije imali Kragujevčani, koji su iskoristili drugu set loptu za 25:23.

Početno vođstvo gostiju iz Kragujevca nije poremetilo domaćina, koji je u drugom setu zaigrao znatno angažovanije, diktirajući ritam od samog početka ove deonice. Šumadinci su držali rezultatski priključak sve do same završnice seta, kada su serijom grešaka olakšali „crno-belima“ osvajanje ovog perioda igre – 25:19.

Za razliku od drugog, treći set protekao je u potpunoj dominaciji odbojkaša Radničkog, koji su nadigrali protivnika u svakom segmentu igre. Uz raspoloženog kapitena Matića i odličnu igru na mreži, Kragujevčani su uspešno održavali rezultatsku distancu sve do finiša seta – 25:19.

Nakon dobijenog trećeg seta, Šumadinci su se našli pred vratima pobede nad velikim rivalom. Bilo je potrebno učiniti još taj završni korak i rešiti narednu deonicu u svoju korist za potpuni trijumf. Ušli su odbojkaši Radničkog odlučno u četvrti set, poveli sa 8:3, ali su se onda jednostavno ukočili i dopustili domaćinu da dođe do preokreta i minimalnog vođstva (13:12). Predvođeni kapitenom Marinovićem i korektorom Delgudisom, koji su u zbiru osvojili čak 16 poena u ovoj deonici, Beograđani su uspeli da dobiju ovaj set rezultatom 25:23 i izbore taj-brejk.

Odlučujući, peti seti predstavljao je vrhunac večerašnje drame na parketu zemuske hale „Master“. Radnički je bolje započeo i ovaj period ige (4:1), ali je Partizan vrlo brzo preuzeo vođstvo (6:5), da bi potom kragujevački tim ponovo uspostavio kontrolu nad rezultatom i držao je sve dok nije došao do prve meč lopte na utakmici (14:13), koju nije uspeo da iskoristi. Imali su Šumadinci potom još četiri prilike da dođu do trijumfa u ovoj utakmici, ali su ih sve redom prokockali. Na drugoj strani, „crno-beli“ su iz osmog pokušaja uspeli da zadaju Kragujevčanima završni udarac za 27:25 i konačnih 3:2 u setovima.

Epitet najefikasnijeg igrača utakmice poneo je korektor Partizana Nejtan Delgudis sa 22 osvojena poena, dok je kapiten „crno-belih“ Lazar Marinović osvojio samo poen manje – 21.

U ekipi Radničkog prednjačio je Davide Kovač sa 21 osvojenim poenom, a sledili su ga kapiten Aleksa Matić sa 19 i Iranac Amir Tukte sa 17 poena.

Kragujevčani su nakon drugog uzastopnog poraza nazadovali za jedno mesto na prvenstvenoj tabeli i trenutno su šesti sa trinaest osvojenih bodova.

Odbojkaše Radničkog u narednom kolu očekuje još jedno teško gostovanje, ovoga puta subotičkom Spartaku, koji ih je, podsetimo, savladao na prvenstvenoj premijeri u „SBB Jezeru“ sa 3:2 u setovima.

PARTIZAN SOCCERBET – RADNIČKI 3:2 (23:25, 25:19, 19:25, 25:23, 27:25)