Iznenađujući poraz kadeta Radničkog

U 18. kolu Kadetske lige Srbije, fudbaleri Radničkog neočekivano su poraženi na svom terenu od vršnjaka ČSK-a sa 2:1.

Gosti iz Čelareva priredili su pravo iznenađenje, pogotovo zbog položaja dve ekipe na tabeli. Ponovljen je identičan rezultat iz Čelareva iz jesenjeg dela prvenstva.

Domaći su propuštali šanse, pogotovo u prvom delu, dok su gosti  gotovo sve svoje iskoristili. Igra na kontru dala je rezultat ekipi Čsk-a, tako da su oba gola gostiju postignuta iz daljine, i oba puta loše je intervenisao golman Najdananović.

Prvo je u 47.minutu Mitrović iznenada šutirao sa oko 18 metara, pri čemu je uspeo da pogodi golmanov desni ugao.

U 63. minutu Samailović se našao u kaznenom prostoru gostiju, na njega je startovao Todorović i sudija Ilić bio je prinuđen da pokaže na belu tačku. Kapiten Nedeljković je neumoljiv, poslao je loptu u jednu a golmana u drugu stranu.

I kad se očekivalo da Radnički 1923 preokrene utakmicu, Čsk je preko Marića izveo slobodan udarac sa preko 20 metara iskosa sa leve strane. Lopta je preletela sve, pa i ispod ruku golmana Najdanovića, za veliku radost gostiju. Do kraja Kragujevčani su pokušavali da izjednače, a najbliži golu bio je rezervista Dobrić u 85.minutu kada je pogodio stativu.

Radnički 1923 – ČSK 1:2 (0:0)

Prvi  pomoćni teren stadiona “Čika  Dača“
Gledalaca: 100
Sudija: Milan Ilić (Ćuprija)
Žuti kartoni: Spasojević (Radnički 1923), Todorović (Čsk).
Strelci: 0:1 Mitrović 47, 1:1 Nedeljković 63. iz jedanaesterca, 1:2 Marić u 70. minutu.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Miletić (D.Nikolić), Samailović, Lukić (Gavrović), Spasojević, Gočanin (Vasojević), Simić, Andrić (Dobrić), Nedeljković (Ratković), Urošević, S.Nikolić.

ČSK: Rašeta (Vlajić), Popović, Tucakov, Todorović, Kerkez, Stričević, Marić, Soković (Ladišić), Šljivančanin (Đukanović), Faćol (Čavić), Mitrović (Pribičević).

Igrač  utakmice: Mihajlo  Marić (ČSK).

Posle nekompletnog 18. kola na tabeli Radnički sada zauzima osmu poziciju sa 22 boda, a u narednom kolu odmeriće snage sa užičkom Slobodom Point.

Izvor i foto: Željko Marinković