Iznenađenje u Badnjevcu

U 9. kolu Superlige Srbije, novajlija u ligi ŽFK Trijumf uspeo je da napravi iznenađenje, pošto je na svom terenu uzeo bod kandidatu za visok plasman beogradskoj Lask Crvenoj Zvezdi (1:1).

Beograđanke su potcenile ekipu Tijumfa i prepotentno su ušle u utakmicu što ih je koštalo. Srčane Kragujevčanke su čak ispustile i vođstvo, a zatim se borile do kraja da ovu utakmicu ne izgube, što im je i uspelo.

Povele su domaće već u 11.minutu nakon prodora po levoj strani Samčovićeve i rezentnog udarca iz mrtvog ugla.

Početkom drugog poluvremena gošće dolaze do jedinog pogotka preko Katarine Đorđević koja je šutirala levom nogom i pogodila, mada je golman Trijumfa pokušao ovaj udarac da brani.

Posle devet kola Trijumf ima pet bodova i nalazi se na predzadnjem mestu tabele.

Naredne subote Kragujevčanke će kao gost u 10. kolu Superlige odmeriti snage sa poslednjeplasiranom.

Trijumf – LASK Crvena zvezda 1:1 (1:0)