Izgubljene lopte skupo koštale „Šumadinke“

kosarkaKošarkašice kragujevačke Šumadije upisale su svoj osmi prvenstveni poraz, pošto su u utakmici 13. kola Prve lige Srbije izgubile od novosadske Vojvodine u hali „Gordana Goca Bogojević“ sa 76:80 (23:23, 20:19, 19:17, 14:21).

U jednoj tvrdoj, pravoj takmičarskoj utakmici, presudila je dekoncentracija košarkašica Šumadije u ključnim trenucima meča, kada su posle serije loših dodavanja omogućile gošćama iz Novog Sada da stignu do novog trijumfa.

„Šumadinke“ su odlično ušle u meč i kontrolisale dešavanja na terenu u većem delu prvog poluvremena. Već posle dva minuta domaće su vodile sa 9:0, ali su gošće uspele da uzvrate serijom od 11 vezanih poena i pređu u vođstvo sredinom uvodne deonice. Kragujevčanke su uspele da povrate vođstvo, ali su u drugi desetominutni period ekipe ušle sa istim brojem postignutih poena (23:23).

Sličan scenario viđen je i u drugoj četvrtini. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi u 18. minutu domaće ponovo došle do nešto osetnije prednosti (39:31). Na tzv. „veliki odmor“ „Šumadinke“ ipak odlaze sa samo poenom prednosti – 43:42.

I početak treće deonice donosi rezultatsku klackalicu. Gošće iz Novog Sada su uglavnom imale minimalno vođstvo, koje nije prelazilo pet poena prednosti, ali su Kragujevčanke uspele da preokrenu rezultat i u završni kvartal uđu sa tri poena prednosti (62:59).

Na startu četvrte četvrtine Novosađanke prave seriju 8:0 i prelaze u vođstvo (67:62). Marija Mršić je sa pogođenom trojkom nakratko prekinula seriju gostujuće ekipe, ali je onda usledila nova serija košarkašica Vojvodine od sedam uzastopnih poena, za maksimalnih „plus devet“ u 36. minutu (74:65).

Trojkama Jelene Ćulafić i Marije Mršić, uz dva poena Nede Martinović, domaće uspevaju da se spuste na „minus pet“ dva minuta pre kraja susreta (73:78). Nakon promašaja Aleksandre Račić, ukazala se prilika da Kragujevčanke dodatno smanje rezultatski zaostatak, ali je umesto toga usledila neshvatljiva serija izgubljenih lopti košarkašica domaćeg tima. Jelena Prvulović je u poslednjem minutu pogodila za tri poena i smanjila na 76:78, ali bilo je prekasno. Jovana Pašić je sa linije penala „overila“ pobedu gostujućeg tima.

U pobedničkom timu Marijana Čorto je bila najefikasnija sa 22 poena, a dvocifrene su bile još i Račić sa 19, Pašić sa 14, Ninković sa 13 i Podunavac sa 12 poena.

Jelena Prvulović je sa 19 poena (7 skokova, 7 osvojenih lopti) bila najefikasnija u ekipi Šumadije. Po 17 pogodaka su postigle Kristina Milošević i Marija Mršić, Vasovićeva je ubacila 11, a Jelena Ćulafić 10 poena, uz 13 skokova i 8 asistencija.

„Šumadinke“ su tako ubeležile drugi uzastopni neuspeh na svom terenu i dovele sebe u prilično nezgodnu situaciju, pošto im ekipe iz „donjeg doma“ tabele sada bukvalno dišu za vratom.

Prvenstvo se nastavlja 20. januara utakmicama 14. kola, kada će Kragujevčanke gostovati niškom Studentu