Ivan Perović doneo prvu pobedu Dračanima

perovic-milosavljevic
Ivan Perović, strelac odlučujeućeg gola i Aleksandar Milosavljević, asistent prvog pogotka za Dračane

U 6. kolu Prve gradske lige Kragujevca u zanimljivoj utakmici Šumadija 1934 savladala bivšeg zonaša Slobodu iz Grbica sa 3:2  Dva pogotka postigao Marko Ćosić, a odlučujući gol za domaćina delo je rezerviste Perovića, koji je igrao samo 16 minuta i zbog povrede napustio teren.

Fudbaleri novog gradskog prvoligaša iz Drače, posle uzbudljive igre i pet postignutih goolova uspeli su tek u šestom pokušaju da zabeleže pobedu u ovoj sezoni. Susret je odigran na igralištu u Dobrači, gde je Šumadija 1934 domaćin, jer nema svoje igralište.

Posle poraza od Jadrana (2:3) i Kolonije (0:2) Dračani su zabeležili tri remija i to sa ekipom Mladosti u Pajazitovu (1:1), zatim sa Jedinstvom iz Petrovca (0:0) i u gostima sa Slogom iz Desimirovca (3:3) izabranici trenera Radeta Alempijevića juče su obradovali svoje navijače prvom pobedom. Iako je domaći tim imao prednost od dva gola, Grbičani se nisu predavali i uspeli su da izjednače, a odluka je pala u 77. minutu, iako je Šumadija 1934 četiri minuta pre toga ostala bez golmana.

Novajlija Marko Ćosić, koji je došao iz badnjevačke Lepenice, sa dva pogotka u 9. i 15. minutu obezbedio je Dračanima solidnu prednost. Međutim, ovi golovi kao da su probudili goste iz Grbica, koji su zaigrali ofanzivnije i samo posle tri minuta preko Miladinovića smanjili prednost Dračana na 2:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

marko-cosicMarko Ćosić za osam minuta obezbedio je Šumadiji 1934 prednost od dva gola u susretu za prvu pobedu

Posle odmora fudbaleri Slobode krenuli su na sve ili ništa i brzo su još jedan napad krunisali pogodkom. Izjednačio je u 47. minutu Jurinac i derbi ekipa iz donjeg dela tabele doveo u rezultatsku neizvesnost. Trener Šumadije 1934 Rade Alempijević, kako se pokazalo, povukao je pravi potez. U igru je uveo „džokera“ Ivana Perovića, najboljeg strelca iz prethodne sezone, koji je zbog posla u Beogradu prestao da igra fudbal. Perović je i bez priprema i treninga došao da pomogne klubu iz svog rodnog sela Drače i to je odlučilo. Ušao je u igru u 68. minutu i posle devet minuta postigao pobedonosni pogodak  i svojoj ekipi doneo prvu pobedu. U tome mu je pomogao kapiten Veljović izvrsnim „pasom“, a Perović je utrčao pored odbrane gostiju i loptu poslao u suprotni ugao nemoćnog golmana Grbičana Minića. Međutim, zbog povrede šest minuta pre kraja strelac pobedonosnog pogotka morao je mesto da ustupi rezervisti Ristiću i zaslužio aplauz gledalaca.

Treba reći da su Dračani u ovom susretu kod rezultata 2:2 ostali i bez golmana Pejovića, koji je zbog reakcije na odluku sudije u 73. minutu morao u svlačionicu, a među stative stao je bek Đekić. I sa deset igrača ekipa Šumadije 1934 uspela je da zabeleži prvu, ali zasluženu pobedu i osvoji važne bodove.

ŠUMADIJA 1934 – SLOBODA (Grbice) 3:2 (2:1)

Igralište: U Dobrači.
Sudija
: Nikola Radević.
Pomoćnici: Marija Petrović, Darko G. Petrović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Marko Ćosić u 9. i 15. i I. Perović u 77. za Šumadiju 1934, a Miladinović u 18. i Jurinac u 42. minutu za Slobodu.
Žuti kartoni: Miloš Ćosić, Miletić (Šumadija 1934), Petronijević (Sloboda).
Crveni karton:
Pejović (Šumadija 1934).

ŠUMADIJA 1934: Pejović, Đekić, Ćurčić ( I. Perović – Ristić), Alempijević, Miletić, Ivanović, Maksimović (Stepanović), Miloš Ćosić, Marko Ćosić), Veljović, Milosavljević.

SLOBODA: Minić, Tošović, Jurinac, Milojević, Nikolić, Petronijević, Miladinović, Marković (Todoročević), Đušić, Jovanović, Morati.

Sa šest bodova Dračani su poboljšali plasman za dva mesta i zauzimaju 11. poziciju na tabeli, a Sloboda je ostala 14. sa četiri boda. U ostalim susretima 6. kola postignuti su sledeći rezultati: Partizan (C) – Šumadinac KG 4:0, Ćava – Budućnost (R) 3:0, Vodojaža – Sloga (D) 3:1, Vinogradi DB – Jedinstvo 1:6, Kutlovo – Kolonija 3:1, Srbija – Jadran 0:0, Borac (D) – Mladost (P) 0:3. U vođstvu je Vodojaža sa maksimalnim učinkom i 18 bodova, a drugoplasirana Srbija iz Ilićeva zaostaje pet bodova.

U sledećem kolu Šumadija 1934 gostuje u Resniku, a Sloboda dočekuje vodeću Vodojažu.

Juče su odigrane i utakmice 5. kola Druge gradske lige. Erdoglija 1931 je na Bubnju ubedljivo slavila protiv Zastave 5:1, a u ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Divostin – Maršić 2:1, Seljak (C) – Bagremar 0:3, 21. oktobar – Žeželj 4:0, Kremenac – Hajduk 2:0. Susret Korićani – Azbest prekinut je u 27. minutu, jer su gosti ostalili sa sedam igrača, pa će susret biti registrovan službenim rezultatom u korist domaćina, a slobodan je bio Košutnjak.

U Trećoj gradskoj ligi odigrano je drugo kolo i najubedljivija je bila Pobeda 1926 iz Beloševca, koja je na svom terenu deklasirala ekipu Seljaka 1928 iz Malih Pčelica sa 9:1. Pobede su zabeležile i obnovljene ekipe Bratstvo  1975 iz Erdeča u susretu sa Dobračom od 3:0  i Sloga Lužnice  2016 na gostovanju u Šumaricama 3:1, dok je susret Bukurovac – Borac (NM) završen podelom boodova – 1:1.

Sa po dve pobede u vrhu tabele su Pobeda, Bratstvo i Sloga, a u sledećem kolu sastaju se: Seljak 1928 – Šumarice 2008, Dobrača – Pobeda 1926, Borac (NM) – Bratstvo 1975, Sloga Lužnice 2016 – Bukurovac.