Ispustili pobedu

Danas su omladinci Radničkog igrali nerešeno sa čačanskim Borcem 3:3 utakmicu 3.kola Omladinske lige Srbije. Do 75′ domaćini su imali tri gola prednosti i izgledalo je da će bez problema zabeležiti nova 3 boda na svom terenu. Međutim, gosti su uspeli da za poslednjih 15. minuta postignu tri gola i ponesu u Čačak vredan bod.

Radnički 1923 – Borac  3:3 (3:0)

Stаdion: Prvi pomoćni„Čikа Dаčа“.
Strelci: 1:0 Kostić 7′, 2:0 Vujić 23′, 3:0 Kostić 26′, 3:1 Rosić 75′ (autogol), 3:2 Vukomanović 83′, 3:3 Antić 90′.
Igrač utakmice: Filip Kostić (Radnički 1923).

Radnički 1923: Đorđević, Šimunović, Žilović (od 75′ Antić), Petrović, Rosić, Milosavljević, Kovačević, Stamatović (Ristić ), Đuričić (Golubović), Vujić, Kostić.

Borac: Milosavljević, Jovanović, Stanojević, Ilić (Maksimović), Obradović, Jovičić (Mišković), Boranijašević, Bukvić, Kastratović (Vukomanović), Jovtović, Kovačević.

Igrači Radničkog su tokom celog meča bili bolja ekipa na terenu, ali  greške odbrane u drugom poluvremenu i upornost gostiju doveli su do toga da se utakmica završi bez pobednika. Radnički je imao čak i vođstvo od 3 gola razlike na kraju prvog poluvremena. Odmah na početku meča, posle izvedenog kornera, Kostić dolazi do lopte, prolazi četiri igrača Borca i postiže gol sa ivice šesnaesterca. Samo desetak minuta kasnije, Vujić postiže gol posle kontranapada za 2:0. Oko 25. minuta, Kostić uzima loptu protivniku na 30 metara od gola, dolazi do ivice kaznenog prostora i postiže prelep pogodak, za naizgled nedostižnih 3:0.

U drugom poluvremenu sasvim druge ekipe na terenu, Borac dosta motivisaniji a igrači Radničkog izgubljeni, kao da su se zadovoljili rezultatom i jedva čekali da se utakmica zavrsi. Gosti nisu odustajali i prvi put mrežu domaćina načeli su uz pomoc štopera domaćih, Rosića u 73.minutu, 3:1. Nije se dugo čekalo na drugi gol, već posle nepunih 5 minuta golman Đorđević je opet vadio loptu iz mreže 3:2. Naši potpuno izgubljeni, a Borac odlučan da postigne još jedan gol, u 90. minutu, duga lopta zadnje linije Borca, nesporazum Antića i Đorđevića i rezultat je izjednačen 3:3.

Izvor: zvanični sajt kluba