Iskustvo presudilo: Zemun odneo bodove sa „Čika Dače“ (FOTO)

ekipa-radnicki-1923

Fudbaleri Radničkog poraženi su na startu sezone u Prvoj lige Srbije od ekipe Zemuna 1:2 (0:2). Malobrojni ljubitelji fudbala na „Čika Dači“ i pored poraza mogu da budu zadovoljni izdanjem mladih kragujevačkih fudbalera, koji su pokazali izuzetnu borbenost i potencijal protiv znatno iskusnije gostujuće ekipe.

Iskusnom timu Zemuna, koji predvodi nekadašnji fudbaler Partizana Gordan Petrić, trener Radničkog Neško Milovanović suprotstavio je izuzetno mlad tim, sastavljen isključivo od omladinaca kragujevačkog kluba. Dovoljno je napomenuti da je recimo mladi Željko Goljović koji je započeo meč, čak 18 godina mlađi u odnosu na Dejana Rusmira i Dušana Đokića, dva prvotimca gostujućeg tima. I upravo su gosti zahvaljujući iskustvu i osvojili tri boda na „Čika Dači“.

Mladi igrači Radničkog su odlično ušli u meč i već u 4. minutu beležimo solidan šut Dejana Miljuša preko gola. Sedam minuta kasnije nova opasnost pred golom Zemuna, kada kapiten Keljević šutira sa ivice šesnaesterca takođe preko gola.

vidovic

Zemunci su prvi put ozbiljnije pripretili u 23. minutu. Đokić je bio pred golom Kragujevčana, ali nije uspeo da na najbolji način zahvati loptu, pa je ova prilika gostiju propala. Bila je to najava terenske incijative tima iz Gornje Varoši, koja je krunisana golom u 33. minutu. Centrirao je Gemović, a Rusmir idealno zahvatio loptu glavom i skrenuo je u mrežu pored nemoćnog Kostića – 0:1 vode gosti.

U 40. minutu beležimo dobru akciju Radničkog, kada je Keljević zamalo zakasnio na loptu ubačenu pred gol Zemunaca. Uzvratili su gosti u 42. minutu preko Ajkovića, koji je jako dobro šutirao po zemlji, a Kostić kranjim naporom sačuvao svoju mrežu.

stevic

I onda, u poslednjim trenucima prvog dela igre, gosti dupliraju vođstvo. Slobodan udarac, iskosa sa leve strane, izveo je upravo pomenuti Ajković i poslao loptu u mrežu pored skamnenjenog Kostića 0:2.

Bilo je jasno da će mladi igrači Radničkog morati od starta drugog poluvremena da krenu agresivnije ka golu Zemunaca, ukoliko žele da dođu makar do boda. Oni su to i učinili, ali i pored dobre igre i konstantnih napada, posebno po desnoj stani preko raspoloženog Miletića, nisu uspevali da pronađu put do mreže gostiju.

keljevic

Zemunci, iako u podređenom položaju u drugom delu igre, pripretili su u 66. minutu preko Radovanovića, a dva minuta kasnije uzvratio je brzonogi Čonka sa distance, ali pored gola.

Dva minuta kasnije, u 71. minutu, Stević je sjajno prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor gde je oboren od strane Kuzmanovića, pa je sudija Mihajlović pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo kapiten Keljević i pogodio za 1:2.

Taj gol je dao nadu Kragujevčanima da možda mogu i do izjednačenja, pa su, iako prilično umorni, nastavili sa napadima ka golu Zemuna. U 76. minutu ponovo Stević probija po desnoj strani, centrira ka Dejanu Miljušu, koji u trku zahvata loptu glavom i šalje je pored gola.

miljus

U samom finišu igračima Radničkog je ponestalo snage, iako je trener Milovanović pokušao da osveži redove svoga tima sa par izmena. Poslednju priliku na meču imali su gosti preko iskusnog Milanka Raškovića, koji je nakon lepog soloprodora mlako šutirao u Kostića.

I pored poraza svojih ljubimaca, kragujevačka publika je imala šta da vidi od mladih fudbalera Radničkog koji su nagovestili svoj potencijal. Bilo je tu grešaka, naravno, uglavnom kao posledica neiskustva, ali bitno je da je Radnički na dobrom putu da stvori tim koji, ako ostane na okupu duže vreme, može u bliskoj budućnosti da napravi jako dobar rezultat.

Treba istaći i odličnu atmosferu na tribinama, za koju su zaslužni navijači Radničkog „Crveni đavoli“ i navijači Zemuna „Taurunum bojsi“. Oni su zajedno ispunili deo istočne tribine i u jedan glas složno navijali. Retka slika u navijački podeljenoj Srbiji i gest za primer i poštovanje.

djavoli-taurunum

Inače, utakmici su prisustvovale i šampionke Srbije, rukometašice Radničkog, koje su meč pratile sa južne tribine. Narednog vikenda „Đavole“ očekuje meč drugog kola Prve lige Srbije, u kome će gostovati Slogi u Petrovcu na Mlavi.

Radnički 1923 – Zemun 1:2 (0:2)

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca: 1.000
Sudija: Danilo Mihajlović (Vranje)
Pomoćnici: Miloš Jovanović (Zaječar), Denis Ferček (Aleksinac)
Žuti kartoni: Aleksić, Stević (Radnički 1923), Ajković, Kuzmanović, Radovanović (Zemun)
Strelci: 0:1 Rusmir 31, 0:2 Ajković 45, 1:2 Keljević (iz jedanaesterca) u 71. minutu.

RADNIČKI 1923: Kostić, Miletić (od 83. Lukić), B. Miljuš, Aleksić (od 67. Vilotijević), Živanović, Petrović, Stević, Vidović, D. Miljuš, Keljević, Goljović (od 46. Čonka). Trener: Neško Milovanović.

ZEMUN: Stepandić, Božović, Kuzmanović, Jeremić, Zečević (od 89. Šubert), Ćulibrk, Ajković, Gemović (od 71. Beko), Radovanović, Rusmir, Đokić (od 46. Rašković). Trener: Gordan Petrić.