Het – trik Kostića

Kako se približava kraj jesenje polusezone fudbaleri sa Bubnja igraju sve sigurnije i beleže pobede. Posle pobede u Cerovcu u susretu sa Partizanom danas su na svom terenu savladali i ekipu Orlovca iz Mrčajevaca sa 3:1. Porazom vodeće Mokre gore u Trbušanima sada je pored Pobede iz Beloševca Šumadija 1903 ozbiljan kandidat za prvo mesto. Sada Beloševčani na drugom mestu zaostaju samo za jedan, a zonaš sa Bubnja za dva boda.

Šumadija 1903 – Orlovac (Mrčajevci)   3 : 1 (2 : 0)

Stadion: „Bubanj“.
Gledalaca: 150.
Sudija: Vojislav Miletić (Kraljevo)
Pomoćnici: Vladan Jevtić (Kosovska Mitrovica) i Fikret Međedović (Novi Pazar).
Strelci: Kostić u 11, 29. i 68. minutu (Šumadija 1903), Popović u 54. minutu za Orlovac.
Žuti kartoni: Vidojević (Šumadija 1903), Milošević (Orlovac).
Crveni karton: Aleksić u 80. minutu (Šumadija 1903).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Beloica, Rakić, Keljević, Bošković (Dugić), Aleksić, Kostadinović (Radulović), Stojanović, Živić (Nestorović), Vidojević, Kostić.

ORLOVAC: Pavlašević, Mijatović, Čekanović, Milošević (Ćirković), Tošić, Milošević, Vasilić, Đoković (Jevtović), Petrović (Petrović), Popović, Šurbatović.

Igrač utakmice: Stefan Kostić (Šumadija 1903).

Fudbaleri sa Bubnja od početka utakmice krenuli su ofanzivno, a posebno se istakao napadač Stefan Kostić koji je postigao sva tri gola i obezbedio pobedu svom timu. Najlepši pogodak postigao je u 11. minutu kada je sa oko 25 metara skinuo paučinu u desnom uglu golmana Orlovca Pavliševića. Kod drugog pogotka dosta mu je pomogao Miloš Rakić, koji je prošao po desnoj strani i uspešno asistirao, pa Kostiću nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu. Tako se prvi deo susreta završio sa dva gola razlike iako su gosti imali više šansi, koje nisu iskoristili u 2, 12. i 38. minutu.

U drugom poluvremenu vodila se ravnopravna borba, a postignuta su još dva pogotka, po jedan na obe strane. U 54. minutu gosti su preko Popovića iz jedne gužve pred golom domaće ekipe uspeli da smanje prednost Kragujevčana. Međutim, da se ne bi dogodilo iznenađnje pobrinuo se najbolji igrač na terenu Kostić svojim trećim pogotkom 68. minutu. On je posle akcije po desnoj strani izašao pred golmana gostiju i matirao ga.

U 80.minutu zbog nesportskog reagovanja prema sudiji isključen je štoper Šumadije 1903 Aleksić i trener Goran Ćurčić neće moći da računa na njega na sledećoj utakmici u Raški.

Pogledajte rezultate i tabelu Zone Morava.