Hemofarm naneo prvi poraz Radničkom

Radnički je doživeo prvi poraz u Superligi na gostovanju u Vršcu. Ekipa Željka Lukajića je nadskočila Kragujevčane, posebno u napadu. Vrščani su po prvi put ove sezone uspeli da pobede kragujevački tim i nanesu im prvi poraz u 5 odigranih kola. Hemofarm je slavio sa 67:63, po četvrtinama 20:13, 14:11, 14:20, 19:19, najviše zahvaljujući dobrom skoku (40:27), ali i nepreciznim pokušajima Kragujevčana. Vrščani su odigrali kolektivno što govori i činjenica da su igrači ravnomerno podelili poene među sobom, Pavković i Jeremić po 11, Džordan 10, Božović 9, uz 13 skokova, Savović i Maraš po 9 poena.

Od početka meča Vrščani su nametnuli svoj ritam i imali prednost. Radničkom nije funkcionisao šut sa distance, kao njegovo najveće oružje, pa je i razumljivo da su gosti postigli tako malo poena u prvom poluvremenu, samo 24, što im je negativni rekord sezone. U promašajima je prednjačio Amerikanac Li, koji je u prvom poluvremenu šutirao 0/8 iz igre! U drugom poluvremenu Radnički je zaigrao angažovanije i primakao se u trećoj četvrtini zahvaljujući brzo iskorišćenom bonusu domaćina na samo koš, dva zaostatka. Li je počeo da pogađa, kao i Vukašin Aleksić, dok je u ekipi Hemofarma počeo da promašuje do tada nepogrešivi Božović. U četvrtoj četvrtini Radnički je uspeo čak i da povede sa 3 poena prednosti, ali, umesto da prelome meč u svoju korist, Kragujevčani su ponovo počeli da greše i gube lopte u napadu, tako da je Hemofarm serijom 8:0 rešio pitanje pobednika.

Hemofarm – Radnički 67:63  (20:13, 14:11, 14:20, 19:19)