Grošničani uspešni i u Kupu

zastava-vodojaza
Fudbaleri Vodojaže (plavi dresovi) uspeli su na Bubnju  danas  da eliminišu Zastavu iz Kupa

Danas su odigrane utakmice 4. kola Fudbalskog kupa na području FS Kragujevca u kojem je ekipa Vodojaže, lider Prve gradske lige, na Bubnju savladao drugoligaša Zastavu sa 2:1 i plasirala se u polufinale, a odluka je doneta u prvom poluvremenu.

Iako Vodojaža  nije nastupila u kompletnom sastavu, uspela je da eliminiše domaćina, koji je u prethodnom kolu iz ovog takmičennja izbacio zonaša Arsenal. U borbenoj igri obe ekipe na tvrdom i neravnom pomoćnom terenu stadiona na Bubnju, fudbaleri iz Grošnice iskoristli su greške odbrane Zastave i lako obezbedili prednost koju domaći tim nije mogao da susrtigne, već je samo ublažio poraz.

U 11. minutu jedan od napokretljivijih igrača u ekipi Vodojaže, krilni napadač Stefan Stević je primio loptu ubačenu sa desne strane, oslobodio se protivničkih igrača i sa 7-8 metara pogodio desni donji ugao golmana Srđana Nikolića. Na 2:0 u jeku ofanzive domaćeg tima u 23. minutu povećao je Ivan Galjak, koji se najbolje snašao red golom Zastave, posle centaršuta sa desne strane. Međutim, igrači Zastave se nisu predavali i pokušavali su dugim loptama da što pre dođu do gola Grošničana. Jedna tava akcija u 34. minutu pretvorena je u pogodak. Loptu je primio ofanzivni Gavrilo Nikčević, oslobodio se odbrane, a zatim prevario i golmana Dragan Vranića i iskosa sa desne strane loptu poslao u praznu mrežu. Tako je domaći tim smanjio prednost Vodojaže na 2:1 i povratio nade da možda može i do preokreta, ali se to nije dogodilo.

ivan-galjak-stefan-stevic-vodojazaIvan Galjak i Stefan Stević pogocima su obezbedili Vodojaži plasman u polufinale Kupa Kragujevca

Odbrana Grošničana sa isksnim Miljanom Petrovićem i golmanom Vranićem u drugom poluvremenu delovala je sigurnije i akcije Zastave uspešno zaustavljala. U 55. minutu Lazar Veselinović je dobro šutirao sa ivice 16. metara, ali golman Grošničana bio na mestu i sprečio pogodak. Na drugoj strani, golman Zastave, Nikolić, koji olako primio dva gola, uspešno je intervenisao u 78. minutu i sprečio Stevića da se ponovo upiše u listu strelaca.

U finišu susreta Zastava je pokušavala da dođe do izjednačenja, ali je u 87. minutu zbog drugog žutog kartona ostala i bez strelca pogotka Nikčevića i  utakmicu završila sa igračem manje, što je olakšalo posao Vodojaži da se plasira u polufinale Kupa na području FS Kragujevca.

ZASTAVA – VODOJAŽA 1:2 (1:2)

Igrališe: Pomoćni teren stadiona na Bubnju.
Gledalaca: 50.
Sudija: Aleksandra Tomić.
Pomoćnici: Đorđe Stevanović, Dragan Kuljanin (svi iz Kragujevca).
Žuti karton: Stević (Vodojaža).
Crveni karton: Nikčević u 87 (Zastava).
Strelci: Nikčević u 34. za Zastavu, a Stević u 11. i Galjak u 23. minutu za Vodojažu.

ZASTAVA: Nikolić, Nikčević, Osmani, Aćimović (Lazarević), Živković, Prodanović, Ljušić, Premović, Živanović (Tanasković), Jekić, Gekrlić, Veselinović (Petrović).

VODOJAŽA: Vranić, Marinković, Đokić, Vasiljević, M.Petrović, Ž. Petrović, Stević, Varjačić (Spasojević), Galjak, Živanović, Joksimović (Sretenović).

U polufinale Kupa FS grada plasirao se i Radnički 1923 pobedom u susretu sa ekipom Mladosti u Pajazitovu od 2:0. Najveće iznenađenje priredio je trećeligaš Sloga Lužnice 2016 pobedom nad Slavijom u Bresnici sa 2:1. Četvrti polufinalista je zonaš Sušica, koja je danas savladala Budućnost iz Resnika sa 4:1.