Grošničani sigurni kod kuće

U pretposlednjem, 14. kolu Šumadijsko-raške zone, Vodojaža je golovima Jekića i Vasiljevića pobedila Omladinca iz Novog Sela sa 2:0 i učvrstila se u gornjem delu tabele. Šumadija je savladala Apolon 2018 u Kovačina i vratila se na prvo mesto, a Korićani su uvećali bodovni saldo i popravili plasman na tabeli.

Fudbaleri Vodojaže efikasnijom igrom u drugom poluvremenu pobedili Omladinca

Kragujevački zonaši danas su bili uspešni i zabeležili su tri pobede, a samo su Resničani „minimalcem“ poraženi od Šumadije u Toponici. Najuspešniji su bili Grošničani, koji su boljom igrom u drugom poluvremenu protiv Omladinca slavili sa 2:0, a najefikasniji fudbaleri Korićana sa četiri postignuta gola (4:3). Podmlađeni tim sa Bubnja, koji je u prethodnom kolu izgubio od Gruže vodeću poziciju, ponovo se pobedom u gostima vratio na prvo mesto, ali sa utakmicom više od Gružana, koji će odloženi susret sa Zvečanom odigrati krajem ovog meseca.

Susret u Grošnici imao je dva različita poluvremena. U prvom delu gosti su se organizovano branili da ne prime gol i retko odlučivali da napadnu domaćina. Na drugoj strani, fudbaleri Vodojaže u prvom delu susreta nisu iskoristili dve-tri šanse da dođu do rezultatske prednosti, od kojih je jednu sprečila i stativa prilikom šuta Nedeljkovića.

Posle odmora Grošničani su se dugo mučili da probiju odbranu Novoselaca. Nisu iskoristili tri prilike, ali su imali i sreće da ih gosti, kojima je ponestalo koncentracije i snage, ne kazne. Trebalo je da prođe 70. minuta kako bi se zatresla mreža Omladinca. Jekić je prošao kroz odbranu protivnika, zaobišao golmana i loptu poslao u praznu mrežu za 1:0.

Prvi pogodak za Grošničane postigao je David Jekić

Imao je posle ovog pogotka i štoper Komatina šansu da se upiše u strelce. Njegov udarac iz jedanaesterca golman Pribaković je odbranio, a odbijena lopta mu se ponovo vratila u noge, ali je jedan od najiskusnijih igrača Vodojaže šutirao visoko preko gola.

U 78. minutu je Vasiljević je duplirao prednost Grošničana, ali mu je u tome pomogao ofanzivni bek Đokić. Mogli su gosti jednim od retkih udaraca na gol da smanje prednost Vodojaže, ali je Đokić uspeo sa gol-linije da izbaci loptu u polje i spreči pogodak Omladinca. Tako je susret u Grošnici završen  pobedom domaćina sa 2:0.

Ovom pobedom Grošničani su sa 23 boda napravili skok na tabeli sa sedmog na šesto mesto.

VODOJAŽA – OMLADINAC 2:0 (0:0)

U Grošnici.
Sudija: Miloš Nikolić (Kraljevo).
Pomoćnici: Nikola Panović, Siniša Bacić (obojica iz Kraljeva).
Strelci: Jekić u 70. i Vasiljević u 78. minutu.
Žuti kartoni: Đokić, Đurić, Peroić (Vodjaža), Trnavac (Omladinac).

VODOJAŽA: Živak, Đurić (od 8. Dačović), Đokić, Prović, Komatina, Petrović, Jekić, Vuković, Vasiljević, Nedeljhković, Sretenović.

OMLADINAC: Pribaković, N. Bošković, Džamić, Stašić, Trnavac (od 76. Trnavac), Ristić, Stolić (od 35. Marinković), Šibak, Ćosić, I. Bošković, Nikolendžić.

Korićani su pred svojim navijačima ostvarili važnu pobedu. Savladali su borbenu ekipu Bana iz Raške, i to prilično teško, ali zasluženo sa 4:3. Korićanci su se uoči ove utakmice malo i pribojavili protivnika, koji je bolje plasiran na tabeli, odmah iza vodećih ekipa Gruže i Šumadije 1903, ali su na kraju uspeli da trijumfuju.

Igrači Korićana postigli četiri pogotka i došli do važne pobede u duelu sa Raščanima

Podmlađeni tim Šumadije 1903 nastavio je sa dobrim igrama i osvajanjem bodova u gostima. Posle jedinog poraza u ovoj sezoni na Bubnju od Gruže prethodnog vikenda, danas su učenici Željka Vasića pobedili ekipu Apolona 2018 u Kovačima kod Kraljeva sa 2:1, koji u svojim redovima, takođe, ima mlade igrače.

Četvrti predstavnik FSGKG u Šumadijsko-raškoj zoni, ekipa Budućnosti iz Resnika, izgubio je bodove u Toponici od Šumadije (0:1) i sa 15 bodova ostao na 14. mestu na tabeli.

U vođstvu je Šumadija 1903 sa tri boda više od Gruže, koja danas nije odigrala utakmicu sa Zvečanom, koja je odložena za 30. novembar.

U narednom kolu Šumadija 1903 na Bubnju dočekuje ekipu Poleta iz Ratine, u Resniku će gostovati Korićani, a Vodojaža odlazi u Podunavce na noge Realu.