Grošničani kolo vode

U drugom kolu Šumadijsko-raške zone, fudbaleri Vodojaže su na gostujućem terenu zabeležili drugu pobedu u sezoni, savladavši ekipu Goča iz Vrnjačke Banje sa 3:2. Ekipa Korićana poražena je Novom Selu od Omladinca (1:2), dok Šumadija 1903 sutra gostuje u Raški.

Ekipa Vodojaže sa dve vezane pobede zaposela je prvu poziciju na tabeli Šumadijsko-
raške zone

Ekipa Vodojaže dobro je počela ovu sezonu i sa dve vezane pobede nalazi se na prvom mestu u Šumadijsko-raškoj zoni. Posle deklasiranja novajlije u ligi Rasa iz Novog Pazara na startu sezone pred svojim navijačima (5:0), Grošničani su se i sa prvog gostovanja u sezoni vratili sa tri boda. Danas su savladali ekipu Goča iz Vrnjačke Banje, koji je zbog građevinskih radova na svom stadionu bio domaćin na igralištu u selu Gračacu.

Vrnjčani su dobro krenuli i preko Drobnjaka u 14. minutu došli u vođstvo od 1:0. Međutim, Grošničani su se brzo vratili u igru i preuzeli inicijativu, stvarali šanse i pokušavali da izjednače. To im je pošlo za nogom u poslednjem minutu prvog poluvremena, a strelac je bio kapiten Uroš Vuković.

Posle odmora igrači Vodojaže su nastavili sa pritiskom na gol Šurbatovića i preko Davida Jekića uspeli u 57. minutu da preokrenu rezultat u svoju korist.

Fudbaleri Goča nisu se predavali i kontranapadima pretili su gostima iz Grošnice, a u 78. minutu propustili su da jednu izglednu šansu pretvore u pogodak i izjednače na 2:2.

Susret je odlučen pet minuta pre kraja utakmice. Svojim drugim pogotkom na utakmici Jekić je obezbedio pobedu od 3:2 i važne bodove Vodojaži na početku ove sezone.

David Jekić (beli dres) sa dva pogotka dao je najveći doprinos u pobedi Vodojaže nad Gočom

Sa maksimalnim učinkom iz dva susreta Grošnični vode na tabeli uz gol-razliku 8:2, a u sledećem kolu dočekuju ekipu Poleta iz Ratine.

GOČ (Vrnjačka Banja) – VODOJAŽA) 2:3 ( 1:1)

Igralište u Gračacu.
Gledalaca:
100.
Sudija: Vlade Đukanović (Čačak)
Pomoćnici: Stefan Sparić, Pavle Davidović (takođe iz Čačka)
Strelci: Đ. Drobnjak u 14. i  78. iz jedanaesterca za Goč, a Vuković u 45. i D. Jekić u 57. i 85. minutu za Vodojažu.
Žuti kartoni: Bučkarević, Šurbatović, Đoković, Žerađanin, Drobnjak.

GOČ: Šurbatović, Grković, Ignjatović (od 33 .A. Gavrović – od 59. Žerađanin), Simović, Stojković, J. Apostolović, Đaković, S. Apostolović, M. Gavrović (od 65. Skenderović), Drobnjak, Bučkarević

VODOJAŽA: Đorđević, Dajić, Jovanović (od 80. Gajić), Mijailović, Komatina, Petrović, Jekić, Vuković, Vasiljević, Nedeljković (od 66. Đurić), Sretenović (od 85. Perović)

Prvo gostovanje novajlije u ligi, ekipe Korićana, neslavno je završeno u Novom Selu. Pored poraza od 1:2 od Omladinca i gubitka bodova, Korićani su se vratili kući sa čak četiri zarađena crvena kartona!  Iz igre su isključeni Nedeljković, Stanišić i Stanković, a sa klupe je udaljen i trener Dabić. Tako je kraljevački sudija „desetkovao“ kragujevačkog zonaša, koji u narednom kolu dočekuje ekipu Reala iz Podunavaca.

Treći kragujevčki zonaš Šumadija 1903 sutra gostuje u Raški, gde se sastaje sa ekipom Bana.