Grošničani efikasniji od domaćina u Ilićevu (FOTO)

U trećoj probnoj utakmici ekipa Vodojaže savladala je Srbiju u Ilićevu sa 3:2, uz dva pogotka Bojana Spasojevića, povratnik iz Italije. Poslednju proveru pred nastavak prvenstva u Šumadijsko-raškoj zoni Grošničani će imati u nedelju u Resniku, a gradski prvoligaš Srbija sa Slogom u Zabojnici.

Fudbaleri Vodojaže loše su počeli utakmicu u Ilićevu, ali su se „probudili“ i pobedili

U zanimljivoj igri sa dva različita poluvremena, zonaš iz Grošnice bio je gost gradskom prvoligašu Srbiji, koji najozbiljnije komnkuriše za viši rang i plasman u zonski stepen takmičenja. U ekipi Srbije pojavio se i štoper Mimović, pridošlica iz resničke Budućnosti, koji je pokazao da će predstavljati značajno pojačanje za tim iz Ilićeva u nastavku sezone.

Na neravnom terenu bolje su se snašli domaći fudbaleri i za petnaest minuta postigli dva pogotka, ali to nije obeshrabrilo Grošničane, već su se posle pola sata igre adaptirali na teren i preuzeli igru u svoje ruke, što im se na kraju isplatilo.

Igrači Srbije brzo su obezbedili prednost od dva gola, ali nisu uspeli da je sačuvaju

Izabranici trenera Danijela Spasića dobro su počeli utakmicu i ofanzivnu igru materijalizovali sa dva pogotka. U sedmom minutu kapiten i jedan od  najiskusnijih u redovima Srbije Ivica Vukosavljević, posle kornera Srdića sa desne strane, savladao je glavom golmana Živaka i doveo Srbiju u vođstvo.

Tri minuta kasnije Andrić je iz blizine pogodio spoljni deo mreže Vodojaže. Međutim, već u 15. minutu bilo je 2:0 za domaćina. Kapiten Srbije Lazar Jokić još jednom je pokazao svoje realizatorske sposobnosti. Iz prekida sa oko 25 metara postigao je evro gol. Lopta je završila u levom gornjem uglu golmana Rajovića, koji je bio nemoćan.

Lazar Jokić, kapiten Srbije, postigao je efektan pogodak i duplirao prednost svoje ekipe

Očekivalo se tada da će zonaš iz Grošnice doživeti poraz, ali se to nije desilo. Ekipa koju vodi Duško Matić uspela je da se adaptira na teren i tek u 30. minutu Sretenović je udarcem sa distance ozbiljno pripretio domaćinu, ali je golman Srbije bio na mestu. U 35. minutu napadač Vodojaže bio je precizniji i smanjio prednost Srbije  na 2:1. Pred odlazak na odmor Sretenović je i treći put pokušao da savlada Rajovića, ali je golman Srbije bio uspešniji.

U drugom poluvremenu Grošničani su krenuli ofanzivnije, češće su napadali, pa je gol domaćina „visio u vazduhu“, ali su tek u finišu utakmice preokrenuli rezultat u svoju korist. Za dva minuta Vodojaža je propustila dve kolosalne šanse preko Erića i Spasojevića.

Igrači Vodojaže (plavi dresovi) bolje su odigrali posle odmora i preokrenuli rezultat

U 80. minutu napadač zonaša Spasojević (povratnik iz Italije) oboren je u kaznenom prostoru domaćina, preuzeo je odgovornost i sa bele tačke izjednačio na 2:2.

Pet minuta kasnije šutirao je Sretenović, a kratko odbijenu loptu od golmana spretni Spasojević je preko Rajovića poslao u nebranjenu mrežu i postavio konačan rezultat 3:2 za Vodojažu.

Bojan Spasojević sa dva pogotka obezbedio je pobedu Grošničana u Ilićevu

Obe ekipe imaju poslednju proveru naredne nedelje. Fudbaleri Vodojaže gostovaće u Resniku i za protivnika imaće zonaša Budućnost, a Srbija će se u Zabojnici sastati sa šumadijskim ligašem Slogom.

SRBIJA – VODOJAŽA 2:3 (2:1)

Igralište u Ilićevu.
Gledalaca:
50.
Sudija: Janko Mitrović (Kragujevac).
Strelci: Vukosavljević u 7. i Jokić u 15. za Srbiju, a Sretenović u 35, Spasojević u 80. iz jedanaesterca i u 85. minutu za Vodojažu.

SRBIJA: Rajović, Aksentijević, Gušani, Mimović, Kuč, S. Markvić, Jokić, Andrić, Vukosavljević, Živković, Srdić. Igrali su još: Vujičić, Ognjnović, N. Marković, Milenković, Ognjanović.

VODOJAŽA: Živak, Tošović, Đokić, Mijaličić, Komatina, Ratinac, M, Đurić, Vuković, Spasojević, Nedeljković, Sretenović. Igrali su još: Šarac, Erić, N. Đurić, Jovanović, Dačović.