„Golubovi“ iznenadili Kragujevčane

Odbojkaši subotičkog Spartaka napravili su veliko iznenađenje u 11. kolu Viner Štediša Super lige, pošto su večeras u „Dudovoj šumi“ savladali kragujevački Radnički sa 3:1, po setovima 21:25, 25:18, 25:18 i 25:17. Spartak je tako došao do jako važnih bodova u borbi za opstanak, dok su izabranici Dejana Matića propustili odličnu priliku da smanje zaostatak za trećeplasiranom Vojovodinom.

Kragujevčani su odlično počeli meč i napravili zavidnu prednost u prvom setu, koju su pretočili u konačnih 25:21. Sve je funkcionisalo besprokorno u timu Dejana Matića u ovom periodu igre, počev od sjajnih 70% realizacije napada, pa do odličnog prijema.

Međutim, Subotičani žestoko uzvraćaju u drugom setu, koji su od samog početka držali pod svojom kontrolom. Prednost domaćina je rasla iz minuta u minut, sve do konačnih 25:18. Već u ovom setu Subotičani su se pokazali mnogo boljim u bloku, što je na kraju i odnelo prevagu u ovom meču.

U trećem setu nešto bolji početak Kragujevčana, koji su vodili sa 8:4, ali onda domaćin stiže do brejka, a potom i ubedljivog vođstva od 21:15, što je faktički bio kraj svih nada gostiju u ovoj deonici. Na kraju ovog perioda rezultat je glasio, baš kao i u drugom setu – 25:18 za Spartak.

Četvrti set doneo je pravu rapsodiju „golubova“, koji su u potpunosti zagospodarili terenom i jako brzo stekli ubedljivu prednost, pa su i ovaj period rešili u svoju korist sa 25:17.

Na taj način su Subotičani zabeležili svoj treći trijumf u sezoni, dok su odbojkaši Radničkog po peti put napustili teren pognutih glava.

Najbolji akteri meča u pobedničkom timu bili su Janjić sa 18, Crnjanski sa 15, kao i Kecman i Mutapčija sa 13 poena. U redovima Kragujevčana Vulović je zabeležio 15 poena, dok je Ćirović pridodao 14 poena.

Pred odbojkašima Radničkog je paklena nedelja, u kojoj će najpre odmeriti snage sa Partizanom u četvrtfinalu Kupa Srbije 15. januara, a već 18. januara u „Jezero“ stiže Crvena zvezda, u okviru 12. kola Super lige.

Spartak (Subotica) – Radnički 3:1 (21:25, 25:178, 25:18, 25:17)

Hala: „Dudova šuma”.