„Golubice“ nemilosrdne prema Kragujevčankama

Fudbalerke Radničkog 1923 nisu se lepo provele na gostovanju aktuelnom šampionu Srbije, subotičkom Spartaku. Popularne „golubice“ nisu dale ni promil šanse Kragujevčankama, koje su iz grada na krajnjem severu Srbije ispraćene sa šest pogodaka u svojoj mreži – 0:6 (0:3).

Već na poluvremenu bilo je jasno da će Subotičanke bez većih problema upisati svoju petu pobedu u ovoj sezoni. Najpre je Tijana Filipović probila bedem ispred gola Radničkog 1923, da bi u samoj završnici Alina Baka sa dva brza pogotka najavila trijumf raspoloženog domaćina.

U nastavku susreta mreža kragujevačkog tima zatresla se još tri puta, posle udaraca Tijane Filipović, Živane Stupar i Natalije Obradović.

„Golubice“ su ovom pobedom zacementirale lidersku pozicju na tabeli, dok Kragujevčankama ostaje da priliku za prve bodove u ovoj sezoni potraže na nekom od narednih mečeva, možda baš idućeg vikenda, kada na „Čika Daču“ stiže šestoplasirani Zemun.

ŽFK SPARTAK – ŽFK RADNIČKI 1923 6:0 (3:0)

SUBOTICA
Gradski.
Gledalaca: /.
Sudija: Jovana Milić (Užice)
Strelci: Filipović u 35. i 47, Baka u 43 i 45+2, Stupar u 50. i Obradović u 90+2. minutu za ŽFK Spartak.
Žuti kartoni: Filipović, Ilić (ŽFK Spartak), Smiljković (ŽFK Radnički 1923)

ŽFK SPARTAK: Kostić, Baka, Vajda (od 63. Nađ), Slović, Milivojević, Dejvis (od 63. Obradović), Filipović, Golubović, Ilić (od 30. Pavlović), Matić, Stupar (od 63. Ćirić).

ŽFK RADNIČKI 1923: Mijailović, Babić, Gačić, Smiljković, Milenković, Živković (od 70. Vasić), Varda, Jurišević, Miloradović (od 75. Gogić), Lazić, Milosavljević, Tomanović (od 46. Vasiljević).