Goleada „studenata“ na otvaranju drugog dela sezone

Lider Druge futsal lige Srbije, kragujevački Ekonomac, nastavlja svoj zacrtani put ka povratku u elitni rang takmičenja. Popularni „studenti“ su na otvaranju drugog dela sezone prosto demolirali ekipu Smedereva na parketu „SBB Jezera“ i sa nova tri boda dodano učvrstili vodeću poziciju na tabeli – 9:1 (6:1).

Izgleda da je protekla takmičarska pauza dobro došla Kragujevčanima da napune redenike za odlučujući period sezone. Utegnuti, razigrani i maštoviti kragujevački „studenti“ su priuštili svojim vernim simpatizerima još jedno veče za nezaborav, koje je na trenutak podsetilo na najslavnije dane kluba koji je jedanaest puta osvajao titulu prvaka Srbije.

Da će nekadašnji prvoligaš iz Smedereva biti lak plen za razigrane „studente“ bilo je jasno već nakon desetak minuta igre, kada je na semaforu stajalo velikih 4:0 za domaći tim. Mrežu Smederevaca prvi je načeo Saša Digić u 3. minutu, a njegovim stopama pošli su Dušan Rakić, Lazar Marinković i Andreja Stojčevski.

Gosti su u 11. minutu preko Simeunovića uspeli da umanje rezultatski deficit, ali su se Stojčevski svojim drugim pogotkom na utakmici i Marko Stojanović postarali da Ekonomac na pauzu ode sa kapitalnim vođstvom od 6:1.

U drugom delu utakmice mreža Smederevaca zatresla se u još tri navrata. Prvo je Aleksa Milivojević u 25. minutu povisio na 7:1, potom se u strelce upisao i Uroš Nedeljković, da bi ovu goleadu zatvorio reprezentativac Srbije Andreja Stojčevski, kompletirajući svoj prvi het-trik u sezoni, kojim je ponovo preuzeo primat na listi strelaca sa 18 postignutih golova.

Ekonomac je tako ostao neprikosnoveni lider na tabeli Druge futsal lige Srbije sa 28 osvojenih bodova, sedam više u odnosu na drugoplasiranu ekipu Novog Sada, koja ima utakmicu manje u odnosu na „studente“.

Kragujevčane u narednom kolu očekuje gostovanje nekadašnjem ljutom konkurentu borbi za opstanak u Prvoj futsal ligi Srbije, ekipi Nove Pazove.

EKONOMAC – SMEDEREVO 9:1 (6:1)

„SBB Jezero“.
Sudije: Bratislav Jović, Ivan Stanković i Miloš Grujić.
Strelci: 1:0 Digić u 3, 2:0 Rakić u 4, 3:0 L. Marinković u 9, 4:0 Stojčevski u 10, 4:1 Simeunović u 11, 5:1 Stojčevski u 13, 6:1 Stojanović u 14, 7:1 Milivojević u 25, 8:1 Nedeljković u 29, 9:1 Stojčevski u 34. minutu. Žuti kartoni: Simeunović, Lekić, Janković, Stojanović (Smederevo).

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, MILIVOJEVIĆ, L. MARINKOVIĆ, STOJANOVIĆ, Rakić, Vasić, Stojčevski, Tanasković, Nedeljković, Radojičić, Dimitrijević, I. Marinković, Milenković.

SMEDEREVO: MILJKOVIĆ, JEVTIĆ, ŽIVANOVIĆ, FILIPOVIĆ, LEKIĆ, Antić, Simeunović, Adamović, Paunović, Janković, Matić, Stojanović, Nikolić, Dičić.