Fudbalska uspavanka na „Čika Dači“ (FOTO i VIDEO)

napredak-radnicki

Fudbaleri Radničkog i kruševačkog Napretka razočarali su malobrojnu publiku na „Čika Dači“ danas, pošto su u okviru 2. kola Jelen Super lige odigrali meč bez golova 0:0. Da stvar bude gora, za 90 minuta nije viđena neka iole ozbiljnija prilika, pa su kragujevački ljubitelji fudbala rezignirani otišli svojim kućama.

Trener Radničkog Dragoljub Bekvalac odlučio se za nešto defanzivniju formaciju, sa dva zadnja vezna Vidovićem i Kovačevićem. Po bokovima su delovala dva nova igrača – Miloš Rnić, koji je iako po vokaciji levi bek, danas imao nešto ofanzivniju ulogu, odnosno Irfan Vušljanin, jedno od zvučnijih pojačanja Kragujevčana u ovom prelaznom roku. Bekvalac je imao problema sa napadačima, budući da su i Savo Kovačević i Ilić povređeni, pa je u špicu zaigrao Stefan Stojanović, dok je iza njega, iz drugog plana, delovao omaleni Stevan Živković.

napredak-radnicki.1

O samom toku meča zaista je teško bilo šta napisati, jer materijala jednostavno nema. Gosti su imali jalovu inicijativu, dok su Kragujevčani uglavnom stajali, kako se to kaže „iza lopte“, i više se trudili da ne prime gol nego da ga postignu. Evidentno je da tim sa „Čika Dače“ još nije uigran, da igrači nisu još fizički spremni i da će biti potrebno dosta vremena da Bekvalac sve to „naštimuje“.

Prvu polupriliku na meču imali su gosti, kada je Vukašin Tomić pokušao da lobuje istrčalog Trifunovića u 15. minutu, ali bez uspeha. Prvi udarac ga golu Kruševljana „Đavoli“ su uputili u 22. minutu utakmice. Živković je lepo prevario dva igrača Napretka, lopta je došla do Kovačevića, koji je uposlio Rnića, ali je novi igrač Radničkog jako slabo šutirao, mada je i to bilo dovoljno za prve aplauze na „Čika Dači“.

U 28. minutu lepa akcija Napretka. Mićić je pronašao Trujića koji se ubacivao po levoj strani, usledio je centaršut i pokušaj Senegalca Ndajea da petom prevari Trifunovića, ali je to bilo preambiciozno. U 39. minutu zapretio je Radnički preko Vušljanina koji se izvukao na levu stranu. Usledila je povratna lopta ka Rniću, čiji je udarac izblokiran.

napredak-radnicki.crveni-djavoli

U poluvremenu Bekvalac je izvršio prinudnu izmenu, pošto je Fejsa zbog povrede morao da napusti teren, a umesto njega ušao je Nemanja Vidić.

Kakav je majstor Irfan Vušljanin je pokazao u 65. minutu igre, kada je sjajno prošao po levoj strani, centrirao ka Stojanoviću, ali je Mićić bio na pravom mestu i sprečio centarfora Radničkog da bolje zahvati loptu.

Do kraja meča Bekvalac je izvršio još dve izmene. Najpre je u 67. minutu Stojanović ustupio mesto Milovanoviću, dok je u 85. minutu igre mladi Dušan Stević zamenio Živkovića. Međutim, do kraja utakmice nije bilo izrazitih prilika za gol, pa se ova fudbalska agonija završila podelom bodova.

Svoje razočaranje izdanjem svojih izabranika nisu krili ni treneri obe ekipe.

gogic-bekvalac

„Znao sam kakva nas utakmica očekuje u Kragujevcu. Nismo uspeli da nametnemo svoj ritam igre, budući da je bilo dosta prekida. Najveći problem je što i dalje inicijativu na terenu ne možemo da materijalizujemo, jer nam fali taj završni pas.“ – istakao je trener gostiju Siniša Gogić.

„Šta reći kada za 90 minuta nije bilo nijedne stoprocentne šanse?! Napredak je igrao možda za nijansu bolje, ali mislim da ni oni nisu zaslužili sva tri boda, tako da je rezultat realan.. Nisam nezadovoljan bodom, budući da još uvek nismo kompletni i uigrani. Očekujem da osvojimo 4 boda iz prvih 4 kola, da bi posle prvenstvene pauze, kada pristignu još neki fudbaleri, mogli da se predstavimo u boljem svetlu.“ – rekao je Bekvalac, a na konstataciju novinara da su se igrači obe ekipe propisno obrukali danas na „Čika Dači“, dodao i sledeće:

„Pojedini fudbaleri koji su izašli danas na teren ne zaslužuju da nose dres Radničkog. Ja od svakog igrača očekujem da pruži 120 posto svojih mogućnosti. Potrudiću se da igrače koji ne zaslužuju da igraju u Radničkom što pre sklonim, da ne bih došao u sitaciju da sutradan oni mene sklone.
Protekla dva meseca izigravao sam selektora, pošto sam morao da selektiram preko 50 igrača. Nismo ni na pripreme otišli, jer nisam imao bazu igrača sa kojima bih mogao da radim. 25 godina sam trener i još nisam doživeo ovo u svojoj karijeri.“ – rezigniran je trener Kragujevčana.

napredak-radnicki-2

Radnički svoj meč 3. kola Jelen Super lige igra narednog vikenda u Novom Pazaru. Navijači kragujevačkog tima su po isteku 90 minuta danas, poručili svojim ljubimcima da žele da se sa ovog gostovanja vrate sa tri osvojena boda. Nadajmo će da će fudbaleri Radničkog ispuniti ta očekivanja.

Radnički 1923 – Napredak 0:0

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca: 1.000
Sudija: Marko Popović (Beograd)
Pomoćnici: Petković i Gordić
Žuti kartoni: Fejsa, Rosić, Živković (Radnički 1923), Tomić (Napredak)

RADNIČKI 1923: Trifunović, Terzić, Fejsa (od 46. Vidić), Bubanja, Rosić, Vidović, Kovačević, Rnić, Vušljanin, Živković (od 83. Stević), Stojanović (od 67. Milovanović).

NAPREDAK: Janković, Cvetković, Urošević, Mićić, Tomić, Vasiljević, Ndaje, Velker (od 88. Petrović), Bajić (od 83. Belošević), Dimitrov (od 77. Gobeljić), Trujić.