Fudbalerke Radničkog 1923 produžile niz poraza

I u četvrtoj utakmici od početka nove sezone u Super ligi Srbije za žene fudbalerke Radničkog 1923 nisu uspele da izbegnu poraz. Ovoga puta Kragujevčanke su na stadionu „Čika Dača“ izgubile bodove u susretu sa nekadašnjim prvakom države, niškim Mašincem – 1:2 (1:1).

Loše je krenulo po fudbalerke domaće ekipe. Igrao se 17. minut kada je Andrijana Pejčić dovela niški tim u vođstvo.

Ipak, Kragujevčanke su uspele da se oporave od početnog šoka, te su pogotkom Jelene Varde u samom finišu prvog poluvremena poravnale rezultat.

Trenutak odluke pao je u 74. minutu, kada je Miljana Ivanović matirala Ivanu Mijailović i obezbedila gošćama treći trijumf u nizu.

Posle četiri odigrana kola, fudbalerke Radničkog 1923 drže superligaški fenjer kao jedina ekipa bez osvojenog boda.

Naredno kolo donosi veliki izazov za kragujevački tim, budući da ga očekuje gostovanje aktuelnom šampionu i trenutno vodećoj ekipi na tabeli, subotičkom Spartaku.

ŽFK RADNIČKI 1923 – ŽFK MAŠINAC TRACE 1:2 (1:1)

„Čika Dača“.
Gledalaca: /.
Sudija: Jovana Polić (Beograd).
Strelci: Varda u 45. minutu za ŽFK Radnički 1923, a Pejčić u 17. i Ivanović u 74. minutu za ŽFK Mašinac Trace.
Žuti karton: Vasiljković (ŽFK Mašinac Trace)

ŽFK RADNIČKI 1923: Mijailović, Babić, Gačić, Smiljković, Živković, Varda, Jurišević, Miloradović (od 71. Vasić), Lazić, Milosavljević, Tomanović (od 67. Samčović).

ŽFK MAŠINAC TRACE: Stanković, Vučković, Stanković, Mišeljić (od 59. Šarac), Ivanović, Krstić (od 86. Vučićević), Pejčić (od 51. Marjanović), Zlatanović, Vasiljković (od 51. Stevanović), Lilić, Đorđević.