Fudbalerke Radničkog 1923 poražene u Nišu

Fudbalerke kragujevačkog Radničkog 1923 nisu uspele da izbegnu poraz na gostovanju niškom Mašincu u 13. kolu Super lige Srbije za žene. Nekadašnji prvak države je slavio rezultatom 2:0 (0:0) i naneo kragujevačkom timu deveti poraz u sezoni.

Po drugi put u sezoni Nišlijke su bile uspešnije od Kragujevčanki, ovoga puta na svom terenu.

Dobro su se „crvene“ držale u prvom poluvremenu i uspešno su odolevale napadima domaćeg tima, koji je očigledno imao veliku želju da što pre dođe do početne prednosti.

Najbliže vodećem pogotku fudbalerke Mašinca bile su u 10. minutu, kada je Miljana Ivanović neometana sa nekih sedam metara šutirala pored gola.

Ista igračica iskupila se za ovaj promašaj početkom drugog poluvremena, kada je iskoristila asistenciju Milice Simović da donese svojoj ekipi toliko željeno vođstvo.

Imale su Kragujevčanke u 61. minutu lepu priliku da dođu izjednačenja, ali je udarac Jelene Varde odbranila Vanja Stanković.

Samo sedam minuta kasnije, Nišlijke dupliraju prednost. Ponovo je u glavnoj ulozi bila nezadrživa Miljana Ivanović, koja je prihvatila jednu dubinsku loptu na polovini Radničkog 1923, izdržala duel sa Milicom Gačić, a potom zaobišla čuvara mreže kragujevačkog tima Ivanu Mijailović i zatresla praznu mrežu.

Kragujevčanke su nakon ovog poraza ostale u opasnoj zoni sa osam sakupljenih bodova, dok su se Nišlijke učvrstile na drugoj poziciji sa 31 bodom.

Bila je ovo ujedno i poslednja utakmica fudbalerki Radničkog 1923 u jesenjem delu takmičenja. Prvenstvo se nastavlja 27. februara naredne godine, kada će Kragujevčanke ugostiti aktuelnog šampiona i lidera na tabeli, ekipu subotičkog Spartaka.

ŽFK MAŠINAC TREJS – ŽFK RADNIČKI 1923 2:0 (0:0)