Fudbaleri Sušice naišli na minu u Rabrovu

Nakon sjajnog učinka od sedam osvojenih bodova u poslednja tri kola, fudbaleri Sušice neočekivano su posrnuli na gostovanju ekipi RSK-a u Rabrovu. U izuzetno borbenoj i dinamičnoj utakmici sa velikim brojem golova, Sušičani su dva puta dolazili do izjednačenja, ali su na kraju ipak bili primorani da istaknu belu zastavu – 2:4 (1:1).

Domaćin je do vođstva došao već u 8. minutu efektnim pogotkom nekadašnjeg igrača beogradskog Partizana Predraga Luke iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara. Lopta je meteorskom brzinom proletela pored živog zida i aterirala u donjem levom uglu Pešićevog gola.

Usledio je ekspresan odgovor od strane Sušičana, koji su samo tri minuta kasnije stigli do izjednačenja. Nesporazum golmana RSK-a Lučića i štopera Batinice iskoristio je Veljko Cvetković, koji je udarcem sa dvadesetak metara obezbedio rezultatski egal srpskoligašu sa Sušičkog brda.

Nova promena rezultata usledila je u 66. minutu. Opet je glavni akter bio sjajni Luka, koji je pravovremeno utrčao u prostor između linija kragujevačkog tima, zaobišao Aleksu Pešića i plasirao loptu u nebranjenu mrežu.

Nisu se predavali fudbaleri Sušice i ponovo su uspeli da dođu do izjednačenja u 81. minutu spretnom reakcijom kapitena Baroša posle kornera.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima na ovom susretu. Momić je u 87. minutu iskoristio odličan centašut Ilića sa desne strane i doneo domaćinu treće vođstvo na utakmici, da bi tri minuta kasnije Milanović osigurao pobedu ekipe iz Rabrova.

Treba reći da su Kragujevčani poslednjih petnaest minuta utakmice odigrali sa desetoricom igrača, budući da je u 74. minutu „pocrveneo“ Kukić, dok je u sudijskoj nadoknadi vremena isključen i trener Sušice Vladimir Božović.

Fudbaleri Sušice ostali su na desetoj poziciji srpskoligaške tabele sa učinkom od osamnaest sakupljenih bodova.

Izabranici Vladimira Božovića će na jesenjem oproštaju od svoje publike ugostiti ekipu Mačve iz Bogatića.

RSK – SUŠICA 4:2 (1:1)

RABROVO
„Na brdu“.
Gledalaca: 150.
Sudija: Marko Mihailović (Aranđelovac).
Strelci: Luka u 8. i 66, Momić u 87. i Milanović u 90. minutu za RSK, a Cvetković u 11. i Baroš u 81. minutu za Sušicu.
Žuti kartoni: Batinica, Matović, Milanović (RSK), Jovović, Obradović (Sušica).
Crveni karton: Kukić (Sušica) u 74. minutu.

RSK: Lučić, Kovačević, Batinica, Milosavljević, Marković (Momić), Gaborov (Ilić), Matović (Đorđević), Matić, Krmar, Krstić (Milanović), Luka (Bićanin).

SUŠICA: Pešić, Kukić, Baroš, Jovović, Obradović (Cvijović), Vulić, Krtinić (Arsenijević), Radosavljević, Nedović, Todorović (Radojičić), Cvetković.