Fudbaleri Radničkog 1923 u pohodu na južnu prugu

Nakon dobre igre i pobede u susretu sa Grafičarem, fudbalere Radničkog u subotu, 26. oktobra, očekuje gostovanje imenjaku iz Pirota, u utakmici 16. kola Prve lige Srbije. “Crveni” su na startu sezone slavili protiv Piroćanca na “Čika Dači” sa ubedljivih 3:0, pa se nadaju sličnom epilogu i na predstojećem gostovanju.

Posle perioda rezultatske krize, fudbaleri kragujevačkog prvoligaša prijatno su iznenadili svoje navijače pobedom na gostovanju jednom od lidera Prve lige Srbije, ekipi Grafičara. I zaista, odavno igrači Radničkog nisu odigrali jednu prvenstvenu utakmicu sa takvom dozom energije i posvećenosti tokom svih devedeset minuta, kao što je to bio slučaj u sredu uveče.

Pokazali su Vojvodićevi puleni da su ih mnogi prerano otpisali iz borbe za gornji deo tabele i da rezultati u minulom periodu nisu realan odraz njihovog kvaliteta. Prvoligaška trka je dosegla tek svoju središnju fazu, pa je možda pobeda nad Grafičarem upravo ta inicijalna kapisla koja će konačno pokrenuti stvari u željenom pravcu.

U tom smislu, utakmica u Pirotu predstavljaće jasan pokazatalj da li je pobeda na stadionu “Rajko Mitić” bila samo kratkotrajni bljesak ili uvod u jedan period konstantnije forme Kragujevčana. Biće to još jedan veliki izazov za „crvene“, budući da Piroćanci igraju prilično dobro na domaćem terenu, gde imaju učinak od četiri pobede, dva remija i jednog poraza.

Doduše, prvoligaš iz Pirota je do nedavno bio u blagom padu forme, oličenom u tri uzastopna poraza, koji je prevazišao pobedom nad OFK Bačkom u prošlom kolu. U međuvremenu, ekipu je preuzeo novi trener Dejan Čelar, koji je prethodno sedeo na klupi OFK Bačke.

Statistički gledano, odbrani Radničkog 1923 najveća opasnost pretiće od Dimitrija Pobulića, najboljeg strelca Piroćanaca sa osam postignutih golova. Na utakmici sa OFK Bačkom zablistao je dvostruki strelac Miloš Spasić, a tu su još i nekadašnji prvotimac niškog Radničkog Strahinja Petrović, kao i levi bek Božidar Mančić, najbolji asistent ekipe iz Pirota u dosadašnjem delu takmičenja.

Iako je kragujevački tim na ovosezonskoj premijeri bio ubedljiv protiv Piroćanaca na “Čika Dači” (3:0), treba reći da je tim sa juga Srbije i pored poraza ostavio sasvim pristojan utisak na toj utakmici. Samim tim, treba u subotu očekivati jednu rovovsku bitku tokom svih devedeset minuta, u kojoj će nijanse odlučiti pobednika.

– Pobeda nad Grafičarem nama ništa ne znači, ukoliko u Pirotu ne ponovimo dobru igru. Za nas je ova utakmica veoma važna, jer bismo se eventualnom pobedom približili vrhu tabele. Ja verujem u ove momke, znam da su pravi i da će dati svoj maksimum na terenu u subotu. Ukoliko to bude dovoljno za pobedu – slavićemo, ako ne bude – sigurno da nećemo tugovati – poručio je šef struke Kragujevčana Darko Vojvodić.

Utakmica 16. kola Prve lige Srbije između pirotskog i kragujevačkog Radničkog igra se u subotu od 13 časova i 30 minuta, na stadionu “Dragan Nikolić” u Pirotu.