Fudbaleri Radničkog 1923 platili ceh promašajima

Fudbaleri Radničkog 1923 pretrpeli su minimalan poraz na gostovanju ekipi Dinama u Vranju, u utakmici 18. kola Prve lige Srbije – 0:1 (0:1). U jednoj jako dinamičnoj i otvorenoj utakmici, kragujevački tim je stvorio dosta povoljnih prilika za gol koje nije uspeo da realizuje, što ga je na kraju koštalo gubitka bodova.

Kragujevački prvoligaš, koga je danas sa klupe predvodio pomoćni trener Darko Milisavljević, i u čijem sastavu nije bilo Varjačića, Petrovića i Todorovića, hrabro se suprotstavio silno motivisanom domaćinu, koji je žarko želeo da se pred svojim navijačima iskupi za rezultatske neuspehe u prethodna tri kola.

Počelo je vrlo burno, pošto su Kragujevčani u uvodnim minutima tražili jedanaesterac, reklamirajući da je fudbaler Dinama Janko Simović igrao rukom u kaznenom prostoru svog tima. Pištaljka sudije Danila Jerinića ipak se nije oglasila.

Domaći su prvi put zapretili preko Nedeljkovića, čiji je udarac sa dvadesetak metara uspeo da ukroti Lazar Raičević. Isti igrač je nekoliko minuta kasnije bio u obećavajućoj situaciji pred golom Radničkog, ali je još jednom Raičević izašao kao pobednik.

Ipak, iz trećeg pokušaja Nedeljković je uspeo da savlada čuvara mreže kragujevačkog tima. Igrao se 22. minut, kada je centaršut na drugu stativu napadač Dinama uspeo da pretvori u pogodak.

Vrlo brzo Radnički je imao odličnu priliku da dođe do izjednačenja, kada je Stevan Kovačević sa desetak metara udaljenosti šutirao pored gola.

A onda je usledio detalj za kojim će Kragujevčani dugo žaliti. Nikodijević je uputio povratnu loptu na ivicu peterca, gde je natrčao Maksimović i iz situacije iz koje je teže promašiti nego postići gol, prebacio prečku.

Nedugo zatim, Maksimović se ponovo našao u šansi, ali je isuviše oklevao, tako da je na kraju izblokiran.

Na odmor se, dakle, otišlo sa minimalnom prednošću domaćina, a prvu priliku u nastavku susreta imali su Vranjanci, ali je lopta nakon intervencije Zdravkovića završila preko gola.

Radnički je u 59. minutu uspeo da postigne gol, ali je on poništen zbog navodnog ofsajda. U svakom slučaju, još jedna sporna situacija na štetu Kragujevčana.

Kada već “crvenima” nije polazilo za nogom da zatresu mrežu Dinama, mogao je to da učini fudbaler domaćeg tima Simović nespretnom reakcijom, koju je ipak pravovremeno anticipirao golman Popović.

Žaliće puno Kragujevčani i za 74. minutom, kada je Grbović prizemnim udarcem sa ruba kaznenog prostora uzdrmao stativu.

Potom se u dobroj poziciji pred golom Vranjanaca našao Milenković, ali se dugo nameštao na udarac, čime je dao vremena odbrani Dinama da interveniše.

Beležimo potom još jedan dobar pokušaj strelca jedinog gola na utakmici Davora Nedeljkovića sa distance, kao i udarac glavom Velimira Popovića na drugoj strani.

U finišu susreta Grbović je oštro centrirao u peterac Vranjanaca, gde je ispred Nikodijevića intervenisao Bajić.

DINAMO – RADNIČKI 1923 1:0 (1:0)