Fudbaleri Radničkog 1923 nastavili seriju poraza

Nema kraja crnoj rezultatskoj seriji kragujevačkog superligaša. Ekipa trenera Dejana Joksimovića je na gostovanju kruševačkom Napretku doživela svoj četvrti uzastopni neuspeh u prvenstvu i ujedno nastavila trend negativnih rezultata u međusobnim okršajima sa kruševačkim timom – 0:1 (0:1).

Ponovo je jedan momenat nepažnje posle prekida skupo koštao Kragujevčane, koji očigledno nisu izvukli pouke iz nekih prethodnih utakmica. Napredak je na kraju bio bolji za taj jedan gol, koji mu je doneo treći trijumf u nizu, a Šumadincima dodatno dosolio već odavno otvorenu ranu.

Strateg Radničkog 1923 Dejan Joksimović izvršio je nekoliko promena u odnosu tim koji je počeo prethodnu utakmicu sa Novim Pazarom. U startnu postavu vratili su se oporavljeni Dušan Cvetinović i Miloš Vidović, Đorđe Maksimović i Milutin Vidosavljević su ovoga puta dobili prednost u odnosu na Voju Ubiparipa i Aleksandra Varjačića, dok je suspendovanog Filipa Ivanovića zamenio Ljubiša Pecelj, kao prinudno rešenje na poziciji levog štopera.

Samo u prva tri-četiri minuta utakmice viđeno je nekoliko obećavajućih situacija pred oba gola. Najpre je Šarić propustio da kazni loše ispucavanje golmana Radničkog 1923 Stojana Lekovića, dok je na drugoj strani Milutin Vidosavljević u kratkom vremenskom intervalu dva puta zapretio golmanu Napretka Nikoli Petriću. Prvi put je šutirao pored gola, da bi ga potom kapiten Napretka Dušan Kerkez osujetio u nameri da uputi završni udarac.

Upravo je Kerkez propustio priliku da ozbiljnije ugrozi gol kragujevačkog tima nakon prekida u 16. minutu, dok je na drugoj strani Tomić šutirao sa ivice kaznenog prostora preko gola.

Kruševljani su do prednosti došli u 33. minutu. Nemanja Krstić je izveo prekid, Kerkez na daljoj stativi nadskočio iskusnog Cvetinovića i glavom poslao loptu u mrežu pored nemoćnog Lekovića.

Pokušali su Kragujevčani da do odlaska na odmor dođu do rezultatskog poravnanja, ali osim pokušaja Damjana Krajišnika sa distance i udarca Miloša Vidovića koji je izblokirao jedan od igrača kruševačkog tima nije bilo veće opasnost po gol domaćina u završnim minutima prvog poluvremena.

Drugo poluvreme nije donelo previše uzbuđenja. Joksimović je “bacio u vatru” novajliju Stefana Čolovića, ali ni on, kao ni Ubiparip i Varjačić koji su dobili šansu u nastavku utakmice, nisu doneli neki značajniji pomak u igri kragujevačkog tima.

Na drugoj strani, dugokosi Čečarić, koji je sredinom drugog poluvremena zamenio Krstića, propustio je lepu priliku da u 81. minutu “overi” pobedu Napretka. Njegov udarac iskosa sa desne strane završio je pored leve stative Lekovićevog gola.

Poslednje uzbuđenje na utakmici viđeno je u sudijskoj nadoknadi vremena, kada je posle centaršuta Čolovića iskusni Cvetinović uhvatio volej, ali nije bio dovoljno precizan.

Kruševljani su ovom pobedom preskočili Kragujevčane i napredovali za nekoliko pozicija na tabeli. “Crveni” su, pak, skliznuli u opasnu zonu, i trenutno su trinaesti sa devet osvojenih bodova.

Novu priliku da isplivaju iz rezultatske krize fudbaleri Radničkog 1923 imaće u petak, 16. septembra, kada će u premijernoj utakmici 12. kola na svom “Čika Dači” ugostiti novog superligaša, ekipu Mladosti GAT.

NAPREDAK – RADNIČKI 1923 1:0 (1:0)