Fudbaleri Radničkog 1923 bolji od komšija sa Bubnja (VIDEO)

sumadija-radnicki

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 savladali su danas na Bubnju srpskoligaša Šumadiju 1903 sa 2:0 (0:0), u trećoj kontrolnoj proveri pred start drugog dela sezone u Prvoj ligi Srbije. „Đavoli“ su do trijumfa došli golovima Ljube Nenadića i Dragana Trajkovića u drugom poluvremenu.

Nepovoljni vremenski uslovi nisu previše uticali na igrače oba tima, koji su prikazali zavidan nivo borbenosti i kvaliteta, a na kraju je presudila bolja fizička pripremljenost mladih fudbalera Radničkog.

U prvih 45 minuta susreta mreže su ostale netaknute, mada su Miljuš sa jedne i Grujičić sa druge strane mogli vrlo lako da se upišu listu strelaca, ali su u oba slučaja golmani Nastić i Kostić osujetili njihove namere.

Na početku drugog poluvremena trener „Đavola“ Radovan Radaković je promešao karte i kako se kasnije ispostavilo pronašao dobitnu kombinaciju.

Ulazak iskusnih Nenadića i Miloškovića ponovo je doneo prevagu, što se najbolje videlo u 60. minutu, kada je Nenadić sa nekih šesnaest metara preciznim udarcem matirao mladog golmana Šumadije Veličkovića.

Pobedu Radničkog overio je Dragan Trajković nakon odlične asistencije Nikole Nedeljkovića u 82. minutu. Dva minuta kasnije „Đavoli“ su mogli i do trećeg gola, ali je Milošković pogodio golmana Veličkovića iz neposredne blizine.

Inače, u dresu Radničkog 1923 nastupili su Obradović i Koreanac Li, koji se nalaze na probi u kragujevačkom prvoligašu. Ipak, male su šanse da će „Đavoli“ bilo koga angažovati u ovom prelaznom roku, budući da još uvek nije skinuta zabrana registrovanja novih fudbalera, izrečena od strane Fudbalskog saveza Srbije.

Narednu proveru fudbaleri Radničkog 1923 imaće u subotu na Dušanovcu, kada će gostovati ekipi Voždovca.

Šumadija 1903 – Radnički 1923 0:2 (0:0)

Stadion: „Bubanj“
Sudija: Marko Živković
Pomoćnici: Nikola Đorović, Nikola Živković.
Strelci: Nenadić u 60. i Trajković u 82. minutu.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Grbić, Janićijević, Drašković, Ljujić, Dobrić, M. Jovanović, Đorđević, Grujičić, Đukić, Đurđević. Igrali su još: Veličković, Nikčević, Nikolić, Knežević, Marić, Đuričić, L. Jovanović, Stoimirović, Todorović.

RADNIČKI 1923: Kostić, Stević, Andrić, Vidović, Vilotijević, Aleksić, Živanović, Lukić, Popović, Miljuš, Urošević. Igrali su još: Najdanović, Vasojević, Kojić, Trajković, Nedeljković, Nenadić, Miletić, Milošković, Li, Milojević, Obradović.