Fudbaleri Pobede ubedljivi na oproštaju od svojih navijača

Pobeda

U pretposlednjem, 29. kolu Srpske lige „Zapad“, fudbaleri beloševačke Pobede savladali su na svom terenu Mladi radnik iz Požarevca sa ubedljivih 4:1 (1:0) i tako se na najlepši mogući način oprostili od svojih navijača za ovu sezonu.

Ovo je bila prva pobeda Beloševčana na terenu „Pored pruge“, nakon marta meseca kada je savladan Partizan sa Bumbarevog Brda sa 4:2. Požarevljani su u Kragujevac stigli u oslabljenom sastavu, sa devetoricom igrača ispod 20 godina, ali to nikako ne umanjuje odličnu i efikasnu igru Pobede.

Domaći su poveli u prvom poluvremenu nakon pola sata igre, kada je Miloš Đorđević zatresao mrežu Požarevljana. U drugom poluvremenu usledila je prava kiša golova.

Najpre su gosti stigli do izjednačenja u 58. minutu. Uroš Jovanović je odlično reagovao na jedan centaršut sa desne strane i savladao golmana Pobede Aleksu Radosavljevića.

Ipak, za poslednjih dvadesetak minuta utakmice domaći tim je postigao čak tri gola i došao do ubedljivog trijumfa. Prvo je Petar Đorđević pogodio cilj u 70. minutu, da bi na 3:1 povisio Stojanović u 84. minutu. Konačan rezultat postavio je Mateja Kostadinović u 89. minutu utakmice.

Pobeda je trenutno na deobi sedmog mesta sa Jošanicom, a u poslednjem kolu izabranike Željka Miloševića očekuje gostovanje Rudaru u Kostolcu.

Pobeda Mladi radnik 4:1 (1:0)

BELOŠEVAC
Igralište: Pored pruge.
Gledalaca: 200.
Sudija: Tamara Pavlović (Čačak).
Strelci: M. Đorđević u 30, P. Đorđević u 70, Stojanović u 84. i M. Kostadinović u 89. minutu za Pobedu Beloševac, U. Jovanović u 58. minutu za Mladi radnik.
Žuti kartoni: Vukomanović (Pobeda Beloševac), Milošević (Mladi radnik).

POBEDA BELOŠEVAC: Radosavljević, A. Petrović, Pejčinović, Savić, Ljujić, Vukomanović (P. Đorđević), M. Đorđević, Varjačić, Stojanović, Kostić (Nešović), A. Kostadinović (M. Kostadinović).

MLADI RADNIK: Savić, Karanović, U. Jovanović, Kojić, Milošević (Nikolić), Nikezić, Pavlović (Lekić), Pantić, Živadinović, Đurović, Avramović (Miladinović).

IGRAČ UTAKMICE: Vladimir Stojanović (Pobeda Beloševac).

Izvor: Željko Marinković