Fortuna izgubila u Zemunu, Sušica u Kragujevcu

U susretu ekipa koje se bore za opstanak u najelitnijem rangu takmičenja, trijumfovala je domaća ekipa sa 2:0, poluvreme 1:0. Može se sa sigurnošću reći da su gošće iz Kragujevca pobedile same sebe. Tokom susreta diktirale su igru, stvarale šanse, ali lopta jednostavno nije htela u gol. U prvom poluvremenu beležimo dva slobodna udarca, prvo je K. Lazić u 5.minutu igre pogodila stativu gola domaćina. Za razliku od nje, Aleksandra Vuković je u 22.minutu izvela slobodan udarac i savladala golmana gostiju i donela radost ekipi Zemuna.

U drugom poluvremenu Kragujevčanke su krenule na sve ili ništa. Iz takve igre stvoreno je mnoštvo prilika koje nisu uspele da realizuju napadači Una Fortune, Božović, K. Lazić i Bačević. Kazna je stigla 3.minuta pre kraja utakmice kada se u šesnaestercu gošći najbolje snašla Plećićeva i postavila konačan rezultat utakmice.

Ovim porazom ekipa trenera Zorana Milenkovića došla je na korak od ispadanja u niži rang, posle 16 odigranih kola imaju samo 5 osvojenih bodova.

Druga kragujevačka ekipa u Prvoj saveznoj ligi, Sušica, poražena je na svom terenu dosta ubedljivo od vodeće ekipe Spartaka sa 8:1.

Rezultati i tabela nakon 16.kola Prve savezne lige.