Fantastični Radnički potopio Jug

vk-radnicki

U derbiju poslednjeg kola Triglav lige za prvaka, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca nadigrali su na svom bazenu favorizovanu ekipu dubrovačkog Juga, rezultatom 13:12 i napravili sjajnu uvertiru pred „fajnal-for“ ovog takmičenja, na kom će se u polufinalu, u četvrtak, sastali isti rivali. Hrvatski tim tako je ligaški deo seozone završio na drugom, a Šumadinci na trećem mestu.

Posle tvrdog starta, gosti su kraj prve četvrtine dočekali sa vođstvom 2:0, pogocima Mihe Boškovića iz peterca i Ante Viskovića sa igračem više, a zatim su u nekoliko navrata imali i „plus tri“, ali se borbeni Kragujevčani nisu predavali. Do poluvremena su smanjili zaostatak (6:4), a zatim došli do izjednačenja i potpuno egal borbe (6:6).

Usledila je prava drama. Igralo se „gol za gol“ do samog finiša, a samo 20 sekundi pre kraja Marko Petković je fantastičnim lob udarcem doneo Radničkom preokret i veliku pobedu nad renomiranim protivnikom.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Ćuk sa tri pogotka, dok su po dva dodali Dušan Marković, Srđan Vuksanović i Nikola Dedović. Na drugoj strani Nikola Janović prednjačio je sa tri gola, dok je Ante Visković postigao dva.

Radnički – Jug 13:12 (0:2, 4:4, 4:3, 5:3)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.