Erdečani uknjižili prve bodove (FOTO)

Fudbaleri Bratstva 1975, koji nemaju svoj teren i kao domaćini koriste stadion u Palilulama, u drugom kolu Druge gradske lige savladali su Košutnjak sa 3:0 i sa skromnim ambicijama nastavljaju takmičenje u želji da dobiju i svoje igralište u Erdeču.

Ekipa Bratstva 1975 sa trenerom Dragišom Milojevićem pred susret sa Košutnjakom

Jedini susret odigran juče u sve tri gradske lige Kragujevca gledaoci su videli na stadionu Arsenala u Palilulama. Sastale su se dve poražene ekipe na startu drugoligaškog karavana, koji broji 12 ekipa.

Posle debakla u Divostinu, gde su primili šest golova, Erdečani su se pojavili u dosta jačem sastavu, što su na svojoj koži osetili fudbaleri Košutnjaka, koji su u prvom kolu na domaćem terenu izgubili 1:4 od Dobrače.

Fudbaleri Košutnjaka nisu izdržali napade Erdečana i izgubili su bodove

Bio je to susret u kojem su obe ekipe želele da dođu do prvih bodova. U tome su uspešniji bili izabranici trenera Dragiše Milojevića i sa tri pogotka ispratili protivnika, a pobeda je mogla da bude i ubedljivija.

Od početka utakmice fudbaleri iz Erdeča krenuli su ofanzivno i prosto „bombardovali“ gol Miloša Jezdića, ali je više od pola sata mreža Košutnjaka ostala netaknuta.

U osmom minutu prvi udarac Jovana Grebovića na gol gostiju završio je u rukama golmana Košutnjaka. Nekoliko minuta kasnije šansu za vođstvo domaćina propustio je novajlija u ekipi Bratstva 1975 Nikola Lazović, koji je na centaršut sa leve strane loše reagovao.

U 25. minutu štoper domaćina Đorđe Stojancov je dobro šutirao, ali je golman gostiju uspeo da loptu prebaci preko prečke. Tri minuta kasnije Lazović je bezuspešno pripretio golmanu Jezdiću, ali je u 35. minutu bio nepogrešiv. Na ubačenu loptu reagovao je manirom iskusnog strelca i poslao je u levi donji ugao za 1:0.

Novajlije iz Žeželja: Đorđe Zečević i Nikola Lazović (desno) strelac vodećeg pogotka
za Bratstvo 1975

Posle odmora, koji je kako se ispostavilo više odgovarao domaćinu, gledaoci su videli još dva pogotka u mreži Košutnjaka. U 60. minutu Stefan Rašić je duplirao prednost Erdečana posle asistencije ofanzivca Ivana Galjaka. Tri minuta kasnije istakao se golman gostiju odbranivši udarac Rašića.

Fudbaleri gostiju više su se branili nego što su napadali i kada su pokušavali da nešto više urade u napadu bili su neprecizni, tako da golman Stefan Ilić, koji je došao iz Sloge iz Petrovca na Mlavi, nije imao posla.

Igrači Košutnjaka (tamni dresovi) nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Erdečana

Tek u 80. minutu Miloš Petrović je udarcem sa dvadesetak metara samo uspeo da zagreje njegove dlanove.

Tačku na bolju igru Bratstava 1975 u toku cele utakmice stavio je rezervista Uroš Radunović u 88. minutu .

Prethodnu utakmicu u Divostinu odigrali smo u okrnjenom sastavu zbog zauzetosti igrača privatnim obavezama i izgubili smo bodove. Za ovu utakmicu bolje smo se organizovali, odigrali u kompletnom sastavu i pobeda nije izostala. Naše ambicije su skromne, želimo da sačuvamo drugoligaški status. Klub je orijentisan na stvaranje infrastrukture u našem naselju u Erdeču, gde očekujemo da dobijemo svoje igralište, jer nam je teško da kao domaćini plaćamo tuđ teren 50 evra  – rekao je Dragiša Milojević, koji je uspešno vodio ekipu Bratstva 1975 na utakmici protiv Košutnjaka.

BRATSTVO 1975 – KOŠUTNJAK 3:0 (1:0)

Stadion: FK Arsenal u Palilulama.
Gledalaca: 70.
Sudija: David Blagojević.
Pomoćnici: Mihajlo Radojković, Petar Ivanović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Lazović u 35, Rašić u 60. i Radunović u 87. minutu.
Žuti karton: Đalović (Bratstvo 1975), Banović, Dimić (Košutnjak)

BRATSTVO 1975: Ilić, Lalević, Dojčinović, Đalović (od 85. Aleksić), Stojancov, M. Radević, Rašić (od 85. Nj. Radević), Grebović (od 67. Radunović), Lazović, Savić, Galjak (od 72. Zečević).

KOŠUTNJAK: Jezdić, Banović (od 54. Ristić), Mitrović,Dimić, Miroslav Petrović, Vukić, Petković (od 50. Danić), Vukićević, Janković, Petronijević, Miloš Petrović.

U Drugoj gradskoj ligi danas je odigrano još četiri susreta. Sloga iz Lužnica bila je slobodna, zbog odustajanja Erdoglije 1931, koja nije registrovala igrače i biće, najverovatnije, diskvalifikovana, kako nas je obavestio Sveta Petrović, komesar za takmičenje, jer nije odigrala dve utakmice. U ostalim susretima gosti su bili uspešniji: Slavija – 21. oktobar 1:2, Jadran – Žeželj 2:5,  Dobrača – Ćava 3:3, Vinogradi DB – Divostin 1:4.

U vođstvu je Divostin sa 6 bodova, a druga Dobrača sa dva boda manje.

U 3. kolu Bratstvo 1975 je gost Ćave, a Košutnjak  dočekuje Vinograde DB.

U Prvoj gradskoj ligi odigrano je danas treće kolo, a sa maksimalnim učinkom su Sloboda iz Grbica, koja je pobedila Šumadiju 1934 iz Drače čak sa 8:1 i Srbija iz Ilićeva ekipu Sloge iz Desimirovca sa 4:2. U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Maršić – Kutlovo 1:4, Šumadinac KG – Bagremar 0:1, Kolonija – Zastava 3:1, Borac (D) – Pobeda 0:1, Mladost (P) – Jedinstvo 2:1.

Fudbaleri Srbije iz Ilićeva sa tri pobede su u vrhu tabele Prve gradske lige sa
Slobodom iz Grbica

Danas je startovala je i Treća gradska liga sa pet klubova. Obe gostujuće ekipe su slavile i to Seljak iz Cvetijevca u Jovanovcu pobedom nad Hajdukom 4:0, a Partizan iz Cerovca bio je uspešniji od Kremenca u Rogojevcu 1:0. Slobodan je bio Bukurovac, jer je Azbest iz Stragara obavestio FSGKGK da odustaje od daljeg takmičenja.