Ekonomac preuzeo „fenjer“

Nekadašnji šampion Srbije, kragujevački Ekonomac, poražen je na gostovanju ekipi Nove Pazove u utakmici 6. kola Prve futsal lige Srbije – 1:4 (0:2).

Duel dve najslabije plasirane ekipe u ligi pripao je iskusnijem timu iz Nove Pazove, koji je, pri tom, bio izuzetno motivisan da dođe do prvih bodova u ovoj takmičarskoj sezoni.

Domaćin je do vođstva došao u 4. minutu posle efektne solo akcije Paunovića, koji je najpre „lažnjakom“ prevario Brdara, a zatim poslao loptu u suprotan ugao gola Ekonomca.

Samo minut kasnije bilo je 2:0 za Novu Pazovu. Uigranu akciju iz prekida materijalizovao je Aleksandar Živanović, čiji je udarac levom nogom sa deset metara bio neodbranjiv za čuvara mreže Ekonomca Nemanju Milanovića.

Tek nakon drugog primljenog gola popularni „studenti“ krenuli su da pokazuju znake života, pa je tako u 9. minutu Kristijan Vasić uzdrmao stativu.

Dva minuta kasnije domaćin je imao idealnu priliku da uveća prednost iz kaznenog udarca sa 10 metara, ali je udarac Aleksandra Živanovića uspeo da odbrani Nemanja Milanović.

Nedugo zatim je golman Ekonomca zbog povrede morao da napusti igru, pa je njegovo mesto među stativama zauzeo Miloš Milenković, koji je sa par bravuroznih intervencija u finišu prvog poluvremena najzaslužniji što Kragujevčani na odmor nisu otišli sa još većim rezultatskim zaostatkom.

Imali su doduše i „studenti“ par dobrih pokušaja za smanjenje rezultata, ali je golman Nove Pazove Ognjen Sekulić bio na visini zadatka.

Na samom startu drugog poluvremena domaći propuštaju još dve povoljne prilike da uvećaju rezultatsku prednost, dok Kragujevčani, i pored nešto hrabrije i bolje igre, nisu uspevali da dođu do nekih povoljnijih situacija da ugroze gol protivnika.

Na novu rezultatsku promenu čekalo se do 32. minuta, kada je nakon šestog prekršaja igrača Ekonomca dosuđen još jedan kazneni udarac u korist domaćeg tima. Odgovornost je ovoga puta preuzeo Milan Živić, koji je bio precizan sa 10 metara za vođstvo Nove Pazove od 3:0.

Nije to bio kraj seriji kaznenih udaraca u korist ekipe iz Nove Pazove. Već u narednom 33. minutu, posle prekršaja Rajića nad Kukoljem, Paunović je dobio priliku da sa 10 metara dodatno uveća prednost svoje ekipe, ali je poslao loptu preko gola.

Samo minut kasnije, Brdar pravi prekršaj negde na sredini terena, što je ujedno značilo i novu šansu za Novopazovčane da iz najstrože kazne dođu do novog pogotka. Nisu domaći ovoga puta želeli da eksperimentišu, pa su ulogu izvođača ponovo namenili Živiću, koji je po drugi put na utakmici bio precizan sa 10 metara za kapitalnih 4:0.

U želji da dođu makar do počasnog pogotka, „studenti“ su u samoj završnici zaigrali sa igračem umesto golmana, što im se isplatilo u 35. minutu, kada je kapiten Ekonomca i legenda srpskog futsala Predrag Rajić iz drugog pokušaja uspeo da pošalje loptu iza leđa Sekulića.

Ekonomac je ovim porazom preuzeo začelje tabele od Novopazovčana, koji sada imaju dva boda više u odnosu na kragujevački tim.

Sledi kraća reprezentativna pauza, a šampionat se nastavlja 13. novembra, kada će popularni „studenti“ ugostiti Novi Pazar.

NOVA PAZOVA – EKONOMAC 4:1 (2:0)

NOVA PAZOVA
OŠ Sveti Sava.
Igrano bez prisustva gledalaca.
Sudije: Aleksandar Jakšić, Bojan Burojević i Dušan Arsović.
Strelci: 1:0 Paunović u 4, 2:0 Živanović u 5, 3:0 Živić u 32 (K.U), 4:0 Živić u 34. (K.U), 4:1 Rajić u 35. minutu.
Žuti kartoni: Vranić, Tadić (Ekonomac).

NOVA PAZOVA: SEKULIĆ, ŠOŠO, TEPAVČEVIĆ, PAUNOVIĆ, ŽIVIĆ, Kukolj, Macanović, Živanović, Pavlović, Draganić, Pašić, Zogović, Stojnić.

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, VRANIĆ, DIMITRIJEVIĆ, Radenković, Milivojević, Rajić, Tadić, Brdar, Milovanović, Milenković.