Ekonomac posle preokreta do četvrtfinala Kupa Srbije

Kragujevački Ekonomac uspešno je preskočio prvu prepreku na putu ka odbrani trofeja u Kupu Srbije. U jednoj interesantnoj utakmici, punoj rezultatskih obrta, popularni „studenti“ uspeli su da eliminišu ekipu Vranja i plasiraju se među osam najboljih timova u ovom takmičenju – 4:3 (2:3).

Loše su stvari krenule po branioca trofeja. Vranjanci su pogocima Krstevskog i Janjića već u 7. minutu stekli prednost od dva gola.

Ipak, Kragujevčani nisu očajavali, već su još žustrije nastavili sa atacima ka golu svog rivala. Uloženi trud isplatio se u finišu prvog poluvremena, kada su Brdar i Jovanović doneli domaćinu rezultatsko poravnanje – 2:2.

Radost domaćih pristalica bila je kratkog daha, budući da se samo par sekundi kasnije Krstevski postarao da gosti iz Vranja na odmor odu sa minimalnom prednošću – 2:3.

U drugom poluvremenu na scenu je stupio Kristijan Vasić, koji je sa dva svoja gola u 26. i 30. minutu režirao preokret i odveo Ekonomac u narednu fazu takmičenja.

Pored Kragujevčana, takmičenje u Kupu Srbije nastavljaju i Novi Pazar, FON, Crvena zvezda, Jastrebac, Kalča, Vinter Sport i ekipa Rosulje iz Vlasotinca, koja je nakon penala eliminisala prvoligaša Novu Pazovu.

Utakmice četvrtfinala Kupa Srbije na programu su 25. marta.

EKONOMAC – VRANJE 4:3 (2:3)

„SBB Jezero”.
Gledalaca: 150.
Sudije: Marko Martinović (Lazarevac), Dalibor Stanković (Lazarevac) i Bratislav Dinić (Kragujevac).
Strelci: 0:1 Krstevski u 4, 0:2 Janjić u 7, 1:2 Brdar u 17, 2:2 Jovanović u 18, 2:3 Krstevski u 18, 3:3 Vranić u 26, 4:3 Vranić u 30. minutu.
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 8 (5-3), Vranje 6 (5-1).

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, ROSIĆ, JOVANOVIĆ, Radenković, Milivojević, Vranić, Brdar, Marković, Radojičić, Milovanović, Dimitrijević, Milenković.

VRANJE: STOJANOVSKI, TASIĆ, NIKOLIĆ, KRSTIĆ, MILOSAVLJEVIĆ, Janjić, Krstevski, Stojanović, Dimitrijević, Dimčić, Stojković, Anđelković.