Ekonomac „petardirao“ Bečejce na putu ka „koti tri“

Veliku pobedu izvojevali su igrači Ekonomca na gostovanju ekipi Bečeja u jednom od derbija 16. kola Prve futsal lige Srbije. Popularni „studenti“ slavili su u dvorani „Đorđe Predan-Badža“ kraj Tise sa 5:2 (3:1), čime su preuzeli treću poziciju na tabeli od Bečejaca.

Kako se bliži kraj ligaškog dela sezone i početak plej-ofa, nekadašnji šampion države igra sve sigurnije. Posle remija sa braniocem titule i liderom na tabeli, ekipom Loznice, Kragujevčani su „očitali bukvicu“ ove sezone sjajnim Bečejcima, koji su u prethodnoj utakmici na svom parketu „patosirali“ pomenute Lozničane.

Nisu učenici trenera Vidana Bojovića otvorili utakmicu najsjajnije. Domaćin je posle nepuna tri minuta igre stigao do prednosti pogotkom Krasnića, koji je uz dosta sreće uspeo da prevari golmana Ekonomca Nemanju Milanovića.

Nije su dugo čekalo na odgovor „studenata“. Nepun minut kasnije Aleksić je „spojio sa golom“ Stojanovića, koji poravnava rezultat (1:1).

Period bolje igre u nastavku prvog poluvremena Kragujevačani su materijalizovali u 14. i 19. minutu, kada su mrežu domaćina tresli Lazar Marinković i mladi Aleksandar Tomić za sigurnih 3:1 posle prvih dvadeset minuta igre.

Stečeni kapital od dva gola prednosti malo je opustio Šumadince, što su Bečejci iskoristili da na samom startu drugog poluvremena smanje zaostatak preko Srđana Goluba. Bio je to signal domaćinu da krene u opštu ofanzivu ne bi li došao do izjednačenja, ali su igrači Ekonomca uspešno odoleli pritisku domaćina, da bi pogocima Ninoslava Aleksića u 31. i Lazara Marinkovića u poslednjem minutu utakmice osigurali trijumf.

Posle šesnaest odigranih kola, Ekonomac zauzima treće mesto na tabeli sa 29 bodova, tri manje u odnosu na drugoplasirani Beogradski FON.

U poslednje dve runde, koliko je ostalo do završetka osnovnog dela takmičenja u Prvoj futsal ligi Srbije, „studente“ očekuju dueli sa Novim Pazarom kod kuće i ekipom Ivanjice u gostima.