Dva različita lica Šumadinaca

Košarkaši Radničkog neprijatno su iznenadili svoje pristalice porazom od leskovačkog Zdravlja u prvoj utakmici u novoj 2022. godini – 74:79 (31:27, 21:9, 10:26, 12:17). Nakon sjajnog izdanja u prvom poluvremenu, koje su okončali sa dvocifrenom prednošću, Šumadinci su u nastavku utakmice ostali bez municije, što je ekipa Zdravlja iskoristila da dođe do velikog preokreta i trijumfa u „SBB Jezeru“.

Sve je delovalo naizgled idilično za Kragujevčane nakon završetka druge četvrtine. Prednost od šesnaest poena (52:36) činila se kao više nego dovoljna zaliha za dalji tok utakmice, ali je u drugom poluvremenu usledio potpuni raspad sistema u redovima Šumadinaca, koji doveo do još jednog razočaravajućeg poraza.

Uvodna deonica protekla je u pravom „revolveraškom obračunu“ igrača oba tima. Radnički je u ovom periodu igre ubacio sedam, a gosti iz Leskovca četiri trojke. Najprecizniju ruku imao je plejmejker Kragujevčana Filip Dumić, koji je pogodio četiri trojke iz pet pokušaja.

Drugu četvrtinu obeležila je „granitna“ odbrana košarkaša Radničkog, koja im je omogućila da na poluvreme odu sa velikih šesnaest poena prednosti (52:36).

Treća četvrtina donosi potpuno izmenjeno lice Šumadinaca. Za razliku od prve dve deonice, kada su prosto „sipali“ sa distance, učenici Ivice Vukotića u trećem periodu igre nisu mogli da pogode ni olimpijski bazen. Slabo napadačko izdanje Kragujevčana u ovom kvartalu gosti iz Leskovca su iskoristili da u potpunosti istope dvocifreni zaostatak i dođu do rezultatskog egala (62:62).

Živnuo je domaćin početkom završnog kvartala, odlepio se na pet poena razlike (69:64), ali su Leskovčani za tili čas napravili seriju od sedam vezanih poena i preuzeli vođstvo koje nisu ispuštali do završetka utakmice.

Najbolji akter večerašnjeg duela u „SBB Jezeru“ bio je krilini centar „farmaceuta“ Svetozar Stamenković, koji je zabeležio „dabl-dabl“ učinak od 23 poena i 13 skokova. Stefan Đorđević je dodao 14 poena, a Stevan Jovanović i Amerikanac Kornelijus Hadson po 11.

Filip Dumić bio je najefikasniji u kragujevačkom timu sa 18 postignutih poena, uz 5 pogođenih trojki i 8 asistencija. Veteran Marko Đerasimović je ubacio 12 poena, a kapiten Radničkog Raško Katić 10.

Pored toga što su se ovim trijumfom revanširali Kragujevačanima za prethodni poraz u Leskovcu, košarkaši Zdravlja su se i bodovno izjednačili sa Šumadincima na prvenstvenoj tabeli.

Narednu utakmicu košarkaši Radničkog odigraće u subotu, 15. januara, protiv ekipe Mladosti MaxBet u Zemunu.

RADNIČKI – ZDRAVLJE 74:79 (31:27, 21:9, 10:26, 12:17)