Đurić odlučio pobednika u Palilulama

Arsenal
Fudbaleri Arsenala iskoristili brojčanu prednost i savladali iskusnu ekipu Trepče

U 14. kolu Zone „Morava“ fudbaleri Arsenala savladali su ekipu Trepče iz Kosovske Mitrovice sa 2:1 (1:0). Ovom pobedom Palilulci su na tabeli pretekli gradskog rivala Slaviju, koja je poražena u Kraljevu, a prvu pobedu na svom terenu zabeležila je i Sušica u duelu sa Orlovcem.

Susret pretposlednjeg kola jesenje polusezone na stadionu u Palilulama, po prohladnom vremenu, protekao je u velikoj želji domaćeg tima da zabeleži pobedu u duelu sa iskusnom ekipom Trepče, koja zauzima mesto u sredini tabele. Iako je nastupio bez kapitena Stefanovića, Arsenal je osvojio tri boda pogotkom u finišu susreta. Treba istaći da su gosti iz Kosovske Mitrovice od 16. minuta igrali sa igračem manje na terenu, ali se to u njihovoj igri nije osećalo. Bodovi su na kraju pripali i donekle srećnijoj i borbenijoj ekipi, pošto fudbaleri Trepče nisu iskoristili svoje šanse.

U 16. minutu golman gostiju Vakić je kao poslednji igrač odbrane oborio Obradovića u svom kaznenom prostoru. Sudija Borko Radović iz Čačka je odlučio da poništi pogodak domaćina i pokaže na belu tačku, a golmanu Trepče dodelio je crveni karton. Zboga toga je trener gostiju Dušan Drobac iz igre izveo beka Jevtića, a uveo rezervnog čuvara mreže Mlađenovića. Siguran izvođač sa 11 metara bio je Nikolić.

Očekivalo se da će domaći tim iskoristiti brojčanu prednost i lako doći do bodova. Međutim, fudbaleri Trepče nastavili su sa ofanzivnom igrom, baš kao da igraju kompletni.

U 40. minutu malo je nedostajalo da gosti dođu do izjednačenja, ali je mrežu domaćina, posle kiksa golmana Rafailovića, spasao kapiten Lazović izbacivanjem lopte sa gol-crte, pa su na odmor domaći ipak otišli sa golom prednosti.

U nastavku susreta Trepča je nastavila sa pritiskom na gol kragujevačkog zonaša, da bi u 65. minutu bek gostiju Mašić izašao sam pred golmana Rafailovića, ali je sa desetak metara šutirao pored stative. Samo pet minuta kasnije Aritonović je odličnim udarcem iz prekida sa oko 20 metara izjednačio na 1:1.

Fudbaleri Arsenala nisu se predavali i u 65. minutu, posle greške golmana gostiju koji je ispustio loptu, rezervista Đurić šutirao je preko praznog gola. Isti igrač imao je više sreće u 78. minutu, kada je nakon prodora Nikolića i ubacivanja lopte sa leve strane, uspeo da zatreže mrežu Trepče.

U poslednjem minutu utakmice kapiten gostiju Andrić je iz povoljne pozicije propustio šansu za izjednačenje, tako da je na kraju ostalo 2:1 za Arsenal.

ARSENAL – TREPČA 2:1 (1:0)

Stadion: U naselju Palilule.
Gledalaca: 50.
Sudija: Borko Radović.
Pomoćnici: Andrija Mladenović, Nenad Stojanović (svi iz Čačka).
Strelci: Nikolić u 16. iz jedanaesterca i Đurić u 78. za Arsenal, a Aritonović u 60. minutu za Trepču.
Žuti kartoni: Rafailović, Jovanović, Lazarević, Lazović, Baroš, Otović (Arsenal), Ničić (Trepča).
Crveni karton: Vakić u 15. minutu (Trepča).

ARSENAL: Rafaiilović, Jovanović (od 75. Petrović), Lazarević (od 25. Đurić), Lazović, Ivković, Todorov, Stević, Baroš, Obradović, Nikolić, Otović (od 90 Janjoš).

TREPČA: Vakić, Mašić, Jevtić (od 16. Mlađović), Andrić, Ničić, Božović, Miletić, Đorđević (od 89. Veselinović ), Ivanović, Aritonović, Lalić.

Arsenal je nakon ovog trijumfa popravio plasman za jedno mesto i sada je četrnaesti sa 11 bodova.

Prvu pobedu na svom terenu zabeležili su i fudbaleri Sušice, koji su savladali Orlovac iz Mrčajevaca sa 3:1 (1:1). Početak i nije bio baš najbolji za Sušičane, pošto je Orlovac poveo već u 6. minutu golom Popovića sa bele tačke. U 21. minutu Bajević je izjednačio, da bi Mujezinović u 69. i Božović u 86. minutu doneli preokret domaćinu

Ovom pobedom zonaš sa sušičkog brda je povećao svoj bodovni saldo, ali je ostao poslednji na tabeli sa devet bodova.

Ekipa Slavija je u subotu poražena u Kraljevu od domaće Sloge sa 0:2 (0:1). Kraljevčani su poveli pogotkom Ignjatovića u 35. minutu nakon asistencije Krstića, da bi pobedu overio Matić u sudijskoj nadoknadi, pošto je iskoristio odličan centaršut Čolića i glavom sproveo loptu u mrežu. Treba reći i da je domaćin od 60. minuta igrao sa igračem manje, pošto je asistent kod prvog gola Krstić dobio drugi žuti karton.

Nakon ovog poraza Slavija je „skliznula“ na pretposlednje mesto na tabeli, sa bodom više u odnosu na Sušicu.

U ostalim susretima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Takovo – Dragačevo 4:1, Bane – Tutin 4:0, Sloboda – Miokovci 3:0, Karađorđe – Braća Vuković 0:1, Ovčar – Radnički 1:5.

Na tabeli je u vođstvu Radnički sa 29 bodova, koji u 15. kolu dočekuje poslednjeplasiranu Sušicu, a u ostalim susretima sastaju se: Slavija – Karađorđe, Braća Vuković  – Arsenal,  Trepča – Ovčar, Miokovci – Sloga, Tutin – Sloboda, Dragačevo – Bane, Orlovac – Takovo.