Duplo golo u duelu Vranja i Ekonomca

Dinamičan i sadržajan meč viđen je u derbiju 12. kola Prve futsal lige Srbije između Vranja i Ekonomca, a jedino što je izostalo to su golovi 0:0.

Pravo je čudo kako su s obzirom na veliki broj stvorenih šansi na obe strane terena mreže na kraju meča ostale mirne.

Prvi su zapretili Kragujevčani preko Lazara Marinkovića, čiji je udarac zaustavio golman Vranja Milan Tasić. Usledio je volej Tomića, a potom i udarac kapitena kragujevačkog tima Miloša Simića, koji je završio pored gola.

Nisu ni domaći stajali skrštenih ruku. Milosavljević je imao dva solidna pokušaja u uvodnim minutima meča, pri čemu je prvi završio pored gola, a drugi je na samoj gol liniji zaustavio Aleksić.

Zatresla se potom stativa gola Vranja nakon udarca Stojčevskog, dok je Tasić osujetio pokušaje Ćirke i Marinkovića. Na drugoj strani, povratnik na gol Ekonomca Nemanja Milanović sprečio je Predraga Nikolića i Miloša Trajkovića da se upišu u strelce, dok Nemanja Milosavljević nije uspeo da asistenciju Aleksandra Janjića pretvori u pogodak.

Početak drugog poluvremena donosi dve kolosalne prilike, najpre za domaći, a potom i za gostujući tim. Prvo Trajković nije uspeo da pogodi nebranjenu mrežu Ekonomca, dok je na suprotnoj strani terena Milivojević propustio da pogotkom kruniše sjajnu akciju kragujevačkog tima. Do kraja utakmice Stefan Aleksić je u dva navrata pokušao da donese vođstvo Vranjancima, dok je na drugoj strani njegov prezimenjak Ninoslav uzdrmao stativu.

Ekonomac je nakon drugog uzastopnog remija, a trećeg u poslednja četiri kola, ostao na četvrtoj poziciji prvenstvene tabele sa 19 osvojenih bodova, dok su Vranjanci sedmi sa dva boda manje.

Idealnu priliku da prekinu „post“ od četiri meča bez pobede i upišu svoj prvi trijumf u drugom delu sezone popularni „studenti“ imaće narednog vikenda, kada će u svom „SBB Jezeru“ ugostiti poslednjeplasirani tim na tabeli, Futsal Novu Pazovu.