Đuka pobedio na Avali

Sjajni reprezentativac kragujevačkog Radničkog, koji ove sezone vozi u majici „Salkano tima“, Bojan Đurđić, osvojio je prvo mesto na trci na planinskim biciklima „Salkano kup“ na Avali u Beogradu pretekavši u kategoriji elita dva hrvatska takmičara Filipa Turka i Robija Suljevića.

Đurđić je osvojio 30 bodova za svetsku rang listu za koju se ove trka bodovala u C 2 kategoriji. Svetske bodove od srpskih biciklista osvojili su i petoplasirani Aleksa Marić iz Crvene zvezde (12) i šestoplasirani Ivan Jovanović iz beogradskog Progresiva (osam).

Organizatori četiri trke „Salkano kupa“ u Srbiji (dve su već održane 1. aprila na Popovci kod Novog Sada i 13. maja u Beogradu, naredne su 2. juna na Kopaoniku i 30. juna u Novom Pazaru), su Biciklistički savez Srbije i klubovi uz podršku Ministarstva omladine i sporta Srbije, OKS, Sportskog saveza Srbije i sponzora i pod pokroviteljstvom fabrike bicikala „Salkano“ iz Turske.

Izvor: BSS info centar malih sportova