Drugi prvenstveni bod Ekonomca

Derbi donjeg dela tabele Prve futsal lige Srbije, između kragujevačkog Ekonomca i ekipe Zemun Samo pravo, okončan je bez pobednika – 2:2 (0:0).

Ni nakon trinaest odigranih kola kragujevački „studenti“ ne znaju za trijumf u najvišem rangu takmičenja. Susret sa Zemuncima u „SBB Jezeru“ predstavljao je idealnu priliku za nekadašnjeg prvaka države da se izvuče iz nezavidnog položaja na tabeli i poveća svoje izglede u borbi za opstanak.

Nakon prvih dvadeset minuta utakmice mreže su ostale netaknute, da bi početkom drugog dela igre gosti za nepun minut stigli do prednosti od dva gola.

Najpre je Tomić topovskim udarcem sa desetak metara doneo početno vođstvo Zemuncima u 27. minutu, da bi već u narednom napadu Mandić „promešao“ odbranu Ekonomca i nesebično poslužio Vujasinovića, kome je ostao lak zadatak da ubaci loptu u nebranjenu mrežu.

Zaostatak od dva gola nije demoralisao Kragujevčane koji su krenuli na sve ili ništa, sa igračem više u polju umesto golmana, a ovaj rizik im se konačno isplatio u 35. minutu, kada je nakon udarca Milovanovića lopta zakačila Miloša Denića i prevarila čuvara mreže Zemuna Radmanovića.

Ovaj gol podgrejao je nadu izabranika trenera Vidana Bojovića da mogu do izjednačenja, a za srećan završetak pobrinuo se Kristijan Vasić, koji je na asistenciju Petra Milovanovića postavio konačan rezultat ovog uzbudljivog susreta na parketu „SBB Jezera“ – 2:2.

Bio je ovo tek drugi bod za kragujevačke „studente“ u ovoj sezoni, koji i dalje tavore na začelju tabele sa četiri boda „manjka“ u odnosu devetoplasiranu Novu Pazovu.

U narednom kolu ekipu Ekonomca očekuje gostovanje u Vranju.

EKONOMAC – ZEMUN SAMO PRAVO 2:2 (0:0)

Dvorana:
„SBB Jezero“.
Igrano bez prisustva gledalaca.
Sudije: Oliver Nikolić, Aleksandar Minić i Nemanja Radić.
Strelci: 0:1 Tomić u 27, 0:2 Vujasinović u 28, 1:2 Denić (autogol) u 35, 2:2 Vasić u 38. minutu.
Žuti kartoni: Milovanović, Rajić, I. Marinković (Ekonomac), Lekić, Mandić (Zemun Samo pravo).

EKONOMAC: MILENKOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, L. MARINKOVIĆ, MILOVANOVIĆ, Tadić, Milivojević, Rajić, Đurđević, Brdar, Stojanović, Dimitrijević, I. Marinković, Milanović.

ZEMUN SAMO PRAVO: RADMANOVIĆ, KALANOVIĆ, MAJSTOROVIĆ, ARSIĆ, ĐURIČIĆ, Denić, Milenović, Janković, Mandić, Vujasinović, Tomić, Lekić, Jelić, Margetić.