Drugi poraz u nizu fudbalera Radničkog 1923

Kombinovani sastav Radničkog 1923 nije uspeo da pruži značajniji otpor ekipi TSC-a u utakmici 9. kola Mocart Bet Superlige Srbije. Susret na prelepoj “TSC Areni” okončan je sigurnim trijumfom domaćeg tima, u režiji Stefana Vukića i Ifeta Đakovca – 2:0 (1:0).

Strateg “crvenih” Dejan Joksimović je još u najavi utakmice naglasio da će na ovom gostovanju odmoriti neke od nosilaca igre i da će šansu umesto njih dobiti igrači sa manjom minutažom u prethodnom delu takmičenja. Tako je kragujevački superligaš na megdan TSC-u izašao u prilično šarenolikom sastavu, sa čak petoricom bonus igrača u startnoj postavi. Hrabar, ali u isto vreme i iznuđen potez šefa struke kragujevačkog tima, koji je želeo da sačuva glavninu snaga za predstojeći okršaj sa Novim Pazarom u ponedeljak na “Čika Dači”.

Na drugoj strani, TSC je nastupio u najjačem mogućem sastavu, sa oporavljenim štoperom Antonićem i napadačem Vukićem među startnih jedanaest. Iz ovoga se vidi koliko je večerašnja utakmica zapravo bila važna za ekipu iz Bačke Topole, koja nije želela da dopusti još jedno neprijatno iznenađenje na svom terenu.

I pored značajne terenske inicijative, domaćin nije uspevao da ozbiljnije ugrozi gol kragujevačkog tima u prvih pola sata igre. Osim solidnog udarca Mirčevskog sa distance i pokušaja Stojića glavom posle kornera u 28. minutu nije bilo značajnije opasnosti po gol Stojana Lekovića u ovom periodu utakmice.

A onda jedan trenutak nepažnje odbrane Radničkog 1923 u 36. minutu omogućio ekipi TSC-a da poentira. Akciju je započeo Mirčevski, usledio je potom ne baš precizan centaršut Saše Jovanovića, nakon čega je lopta došla do iskusnog Cvetkovića, koji pronalazi usamljenog Stefana Vukića, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine savlada Lekovića. Napadač TSC-a tako je nastavio svoj rafal u međusobnim obračunima sa kragujevačkim timom, budući da je bio strelac dva od ukupno tri pogotka u ubedljivoj pobedi Topolčana protekle zime na “Čika Dači”.

Samo dva minuta nakon Vukićevog pogotka, Saša Jovanović propušta solidnu priliku da domaćem timu obezbedi kapital od dva gola pred odlazak na pauzu. Uspeo je nekadašnji fudbaler lučanske Mladosti da za trenutak umakne odbrani Radničkog 1923, ali nije mogao da nadmudri dobro postavljenog Stojana Lekovića.

Krenuli su Šumadinci nešto odlučnije u drugo poluvreme, pomerili su poslednju liniju bliže centru igrališta, iako svesni da time protivniku ostavljaju dosta prostora za tranziciju.

I dok se su “crveni” mučili da pronađu idealno rešenje u poslednjoj trećini terena, domaćin je u 55. minutu propustio još jednu idealnu priliku da duplira stečenu prednost. Đakovac je idealno proigrao Vukića, koji se našao “oči u oči” sa Lekovićem, ali je mladi čuvar mreže kragujevačkog tima izašao kao pobednik iz ovog duela.

Odlično je Leković odreagovao i nakon udarca Ivana Milosavljevića dvadesetak minuta kasnije, pa je bez obzira na dva primljena gola zaslužio epitet najboljeg pojedinca u redovima gostujuće ekipe na večerašnjoj utakmici.

Kragujevčani su tek ulaskom iskusnijih igrača sa klupe došli u situaciju da nešto ozbiljnije zaprete domaćinu. Nemanja Tomić je već pri prvom kontaktu sa loptom uspeo da zada ozbiljne probleme do tog trenutka praktično besposlenoj odbrani TSC-a, ali njegov pokušaj da uposli Dušana Stoiljkovića osujetio je mladi golman ekipe iz Bačke Topole Veljko Ilić.

Propustili su Šumadinci potom još par solidnih prilika da dođu do rezultatskog poravnanja. Varjačić je zapretio u dva navrata, a dobru šansu imao je i Stoiljković, kada je sa desetak metara šutirao preko gola.

Igrao se drugi minut sudijske nadoknade vremena kada je Ifet Đakovac majstorski “bocnuo” loptu ispred Lekovića i tako “overio” pobedu domaćeg tima.

Bio je ovo drugi uzastopni poraz čete Dejana Joksimovića, koja se i dalje nalazi na jedanaestom mestu prvenstvene tabele sa devet sakupljenih bodova.

Naredni takmičarski izazov “crvene” očekuje u ponedeljak, kada na “Čika Daču” stiže najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dela šampionata, ekipa Novog Pazara.

TSC – RADNIČKI 1923 2:0 (1:0)