Drugi poraz Šumadije, Grbičani maksimalni

Fudbaleri kragujevačke Šumadije 1903 zabeležili su drugi poraz u prvenstvu zonskog stepena takmičenja u grupi „Morava“. Njih je na stadionu Bubanj savladala veoma dobra ekipa Poleta iz Trbušana rezultatom 2:1. Gosti su u vođstvo došli u 18. minutu, izuzetno efektnim pogotkom Nikolića koji je bio i jedini u prvom poluvremenu. U nastavku, kragujevački zonaš je do izjednačenja došao golom Dimitrijevića, posle greške golmana Poleta Grbića. Izjednačen rezultat trajao je svega tri minuta, s obzirom da je Nikolić u 83. minutu svojim drugim golom obezbedio trijumf timu iz Trbušana.

Inače, u derbiju trećeg kola, novi zonaš Sloboda iz Grbica nadomak Kragujevca je kao gost savladala favorizovanu ekipu Bana u Raškoj sa 3:1 i stopostotnim učinkom nalazi se na deobi tri vodeće pozicije. U susretu lokalnih rivala, Partizan je u Cerovcu sa 2:0 savladao grošničku Vodojažu.