Drugi poraz rukometašica Radničkog

Tigrice

Rukometašice kragujevačkog Radničkog upisale su svoj drugi poraz u novoj sezoni Super lige Srbije, pošto su u meču 3. kola poražene na gostovanju ekipi Sloge u Petrovcu na Mlavi rezultatom 21:27 (10:14).

Mladi tim Radničkog uspešno je odolevao iskusnim domaćim rukometašicama sve do polovine prvog poluvremena, kada ekipa Sloge polako počinje da pravi razliku koja je pri odlasku na odmor iznosila „plus četiri“ – 14:10.

Početkom drugog poluvremena domaće u dva navrata dolaze do maksimalnih šest golova predosti (16:10 i 18:12), ali su borbene Kragujevčanke uspele da se vrate u meč i čak stignu samo do gola zaostatka u 44. minutu – 19:20.

Ipak, ekipa Sloge, predvođena bivšom igračicom Radničkog Sanjom Simić, u narednih deset minuta pravi seriju od 5:0 i rutinski privodi utakmicu kraju.

Najbolja akterka susreta bila je pomenuta Sanja Simić sa 12 golova, dok je Vanja Đorđević pridodala sedam. U poraženoj ekipi istakla se Jovana Stojiljković sa 9 pogodaka, kao i golman Tijana Ćosić sa 20 uspešnih intervencija.

„Tigrice“ u sredu od 18 časova u hali „Jezero“ očekuje zaostali meč 2. kola Super lige Srbije protiv aktuelnih šampionki iz aranđelovačkog Izvora, dok će narednog vikenda, u utakmici 4. kola, ugostiti beogradski Junior.

ŽRK Sloga Petrovac – ŽRK Radnički Kragujevac  27:21 (14:10)

Petrovac,
Hala: „Dragutin Tomašević“.
Gledalaca: 800
Sudije: Vanja Antić, Jelena Jakovljević
Sedmerci:  Sloga 6(3), Radnički  6(4)
Isključenja: Sloga 14 min, Radnički 14 min

SLOGA Petrovac: Mijajlović, Bogojević 2, Joksimović, Simeonović, Stajić, Terzić, Končar, Đorđević 7, Vranić 4, Simić 12, Krstić, Bogosavljević, Milošević, Stojiljković 2, Stanisavljević, Pavlović (11 odbrana).

RADNIČKI Kragujevac: Ćosić (20 odbrana), Petrović 1, Stojković, Radović 2, Ležaja, Lukić, Stajković, Kojić, Stoiljković 9, Veljković, Marković 5, Kulić, Lojpur 4, Janković.

Igrač utakmice: Sanja Simić (Sloga)