Drugi poraz Kragujevčanki

Fudbalerke Radničkog 1923 pretrpele su i drugi poraz u Super ligi Srbije za žene. Kragujevčanke su na gostovanju u Požarevcu ostale „kratkih rukava“ i poražene su rezultatom 2:4 (1:0).

Učenice Gorana Ćurčića dobro su otvorile utakmicu i povele su pogotkom kapitena Tamare Jurišević u 12. minutu. Čuvale su Šumadinke stečenu prednost sve do 68. minuta, kada je Stefana Daničić poravnala rezultat na 1:1.

A onda je, u periodu između 73. i 77. minuta, Nina Matejić dva puta matirala Ivanu Mijailović i donela svom timu preokret i prednost od dva gola.

U listu strelaca se potom upisala i Anja Ševo, da bi konačan rezultat postavila Jelena Varda, koja je svojim pogotkom u 90. minutu samo ublažila poraz „crvenih dama“.

Priliku da osvoje prve bodove u novoj superligaškoj sezoni Kragujevčanke će imati narednog vikenda na svom terenu, u susetu sa Slogom iz Zemuna.

ŽFK POŽAREVAC – ŽFK RADNIČKI 1923 4:2 (0:1)

POŽAREVAC
Stadion:
Gradski.
Gledalaca: /.
Sudija: Jasmina Mickoska (Obrenovac).
Strelci: Daničić u 68, Matejić u 73. i 77. i Ševo u 81. minutu za Požarevac, a Jurišević u 12. i Varda u 90. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Babić, Gačić, Smiljković, Jurišević (Radnički 1923).

ŽFK POŽAREVAC: Obradović, Stanković, Jovkić (od 67. Tufegdžić), Daničić, Arsenijević, Mićić, Ševo, Matejić, Dragutinović (od 84. Marković), Kuhut, Trutić.

ŽFK RADNIČKI 1923: Mijailović, Babić, Gačić, Smiljković, Milenković (od 73. Gogić), Živković, Varda, Jurišević, Milosavljević, Velikić, Vasić (od 67. Radisavljević).