Drugi poraz fudbalera Radničkog 1923 na Zlatiboru

U poslednjoj pripremnoj utakmici na Zlatiboru, fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su od Rudara iz Prijedora sa 0:2 (0:1).

Član Prve lige BIH prikazao je bolju igru u prvom delu susreta koju je uspeo da kruniše u 20. minutu, kada je Novica Petrović posle kornera udarcem glavom zatreseo mrežu Lazara Raičevića.

Kragujevčani su se tek razigrali u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli da dođu do pogotka, iako su imali nekoliko izglednih prilika. Najbolju šansu propustio je Nikola Rađen u 80. minutu, kada je sa šest metara promašio gol.

Na drugoj strani, tim iz Prijedora je pobedu overio u 72. minutu, kada je Nemanja Pekija iskoristio centaršut Malbašića i iz neposredne blizine poslao loptu u „malu mrežu“.

Bio je ovo drugi poraz Kragujevčana na Zlatiboru, pošto ih je prethodno savladao Javor Matis (0:3), dok su sa Metalcem odigrali bez golova (0:0).

RADNIČKI 1923 – RUDAR (PRIJEDOR) 0:2 (0:1)

Stadion: „Švajcarija“
Gledalaca: 100
Sudija: Aleksandar Milivojević (Užice)
Strelci: N. Petrović u 20. i Pekija u 72. minutu za Rudar

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Mijatović, Petrović, Filipović, Vidović, Grbović, Maksimović, Todorović, Milenković, V. Popović. Igrali su još: Savić, Rađen, Milikić, A. Popović, Aleksijević, Kovačević, Ilić, Cvetković, Ćirović i Simović.

RUDAR: Hamzabegović, Marić, Zekanović, Pekija, N. Petrović, Burazor, Maksimović, Arežina, Jaćimović, Savanović, Pavlović. Igrali su još: Matović, Kalesić, Malbašić, Lezić, Šikanjić, Sajak, Marić, Marmat, Kovačević.

Ekspedicija Radničkog sa Zlatibora se vraća u ponedeljak, 22. jula. Do kraja pripremnog perioda ekipa Dejana Nikolića odigraće još dve kontrolne utakmice, protiv Kolubare (24. jula) i čačanskog Borca (27. jula).